A nevetés garantált: mutatjuk Magyarország első Meme Múzeumának legjobbjait
A budapesti Meme Múzeumnak már a házirendjét olvasva is tudtuk, hogy egészen különleges helyre megyünk majd:
„A múzeum egész területén tilos hangoskodni, de nevetni, hahotázni, bazsalyogni lehet. A többi vendég látogatását zavarni és egyéb nem múzeumba illő tevékenységet folytatni, például leforgatni a Piper Perri kanapén az eredeti filmet viszont tilos. Kérjük, a kiállítóterekben ne zavarja a többi látogatót surmósággal, mobiltelefonját némítsa le, kivéve, ha valami mókás csengőhangja van, amennyiben iphoneja van és a gyári csengőhangja van, mindenképp némítsa, mert nem akarunk a saját telefonunkhoz nyúlkálni, hogy az csörög-e” – olvasható ugyanis a honlapon. És tényleg páratlan az élmény: a múzeum területén rengeteg klasszikus mém felelevenedik, így a legendás Csillámfaszláma mellett itt van Nyan Cat, a híres macska is, de adózhatunk már elhunyt mémek emlékének is. És mit keres itt a szivárványos ferencvárosi pad?
Videónkból kiderül.
Mi az a mém?
A mém egy kulturális információs egység, amely különböző formákban terjed az emberek között, például képek, videók, szövegek vagy egyéb digitális tartalmak formájában. A mémek általában humorosak, szatirikusak, és gyakran reflektálnak a mindennapi életre, aktuális eseményekre vagy popkulturális jelenségekre. Az internet világában gyorsan terjednek, gyakran vírusként, és széles körben elérhetők a közösségi média platformokon. A mémek célja a szórakoztatás mellett sokszor a társadalmi kommentár, kritika vagy akár edukáció is.
A jegyrendszer nem éppen szokványos a Meme Múzeumban: a látogatók maguk dönthetnek arról, mennyit fizetnek a múzeumban töltött időért hétköznapokon. (Hétvégén viszont fix árakkal várják a látogatókat.) A befolyt összeggel nonprofit egyesületeket is segítenek.