A többek között Leonardo da Vinci Mona Lisájáról híres intézmény a világ leglátogatottabb múzeuma, így azok, akik arról álmodoznak, hogy szeretnék meglátogatni a Louvre-t, minden bizonnyal csalódottan üldögéltek otthon, hiszen a korlátozások miatt egy darabig még nem lehet útra kelni Párizsba. Igen ám, de mostantól más módja is lesz a látogatásnak, mivel a múzeum teljes gyűjteménye elérhetővé vált online.
Ráadásul ez a teljes gyűjteményre vonatkozik, ami azt jelenti, hogy nem csak azokat a darabokat nézhetjük meg, amiket kiállítottak a Louvre-ban, hanem azokat is, amiket az intézmény raktáraiban tartanak, vagy hosszabb időre kölcsönadtak egyéb francia múzeumoknak. Ennek következtében nem csak a kíváncsi érdeklődők, de a kutatók számára is van értelme felkeresni a Louvre megújult online felületét, hovatovább a világ egyik legnagyobb kulturális kincstárát, legalábbis virtuálisan, teljesen ingyenesen barangolhatjuk be.
Ezzel persze elleszünk egy darabig, ugyanis több mint 482 ezer bejegyzéshez kapunk így hozzáférést. A kezelőfelület egyszerű és összetett keresésre is módot ad, ráadásul tematikus albumok és az illetékes kurátori szervek alapján is böngészhetünk benne, de szűrhetünk adott művészekre, történeti korszakokra és kategóriákra is. A majd félmilliós állományt egyébként rendszerint tervezik frissíteni és bővíteni.
Jelenleg kétféleképpen járhatjuk be a Louvre gyűjteményét, ezek egyike a fentebb ismertetett gyűjteményi honlap, a másik módot pedig az intézmény hagyományos honlapja szolgáltatja, ahol teremről teremre járhatjuk be az eredeti múzeumot. Itt a francia mellett spanyol, angol, illetve kínai nyelvek között választhatunk és számítógépen, tableten, illetve okostelefonon is felfedezhetjük az itt kiállított csodákat, bár a szolgáltatást eredetileg az utóbbi készülékekre tervezték, így akkor járunk a legjobban, ha ennek megfelelően mi is telefonnal fogunk hozzá.
Ugyan a koronavírus-járvány alapjaiban változtatta meg az életünket és sok szempontból rosszabb nekünk, mint amilyen a járvány kitörése előtt volt, de azért egyetlen kattintásra lenni az emberi civilizáció leglenyűgözőbb csodáitól mégis egy olyan lehetőség, amit kár lenne kihagyni, nem beszélve arról, hogy a letűnt korok művészetének élvezete valamennyire talán kárpótol is minket a nagy bezártságban.
(Via)