Fotókon a pompázatos orchideák, amiket a világ egyik legnagyobb botanikus kertjében láttunk
A Kew Gardens, vagy más néven a Királyi Botanikus Kertek (Royal Botanic Gardens), a világ egyik legnagyobb és legváltozatosabb botanikai gyűjteményének ad otthont, London legnépszerűbb látnivalói közé tartozik, és az UNESCO világörökségének része. Évente megrendezik itt az orchideafesztivált, ami idén március 5-ig tart nyitva. Az eseményre a Startlap munkatársa is ellátogatott.
A Kew Gardens Richmondban, London nyugati részén található, nem messze a Heathrow repülőtértől. Maga Richmond is gyönyörű, a Temze mellett elterülő előkelő lakónegyed telis-tele pici ékszerdoboz üzletekkel, kávézókkal, éttermekkel és gyönyörű, dimbes-dombos utcákkal. Itt található a hatalmas területű Richmond Park is, ahol a mókusok mellett még szarvasokkal is lehet találkozni.
Madagaszkár Londonba költözött
A Kew Gardens orchideafesztiválján idén Madagaszkár a téma, az ország lenyűgöző természeti szépségét és hihetetlen biodiverzitását próbálja visszaadni a vibráló színekkel berendezett pavilon.
Madagaszkár a világ legritkább növényfajainak ad otthont, több mint 14 000 növénye sehol máshol a világon nem található meg.
A botanikus kert pavilonjában több mint 5000 virágot helyeztek el, amik között – különböző installációk formájában – Madagaszkár állatvilága is megjelenik.
Maga a Kew Gardens bejárása egy egész napos programot jelent, a kerten belüli orchidea-kiállítás megtekintése körülbelül 40 percet vesz igénybe. Fontos, hogy aki megnézné a pavilont, mindenképp foglaljon előre időpontot, mert így is egy jó 20 percet kellett sorban állni előtte. Gyermekek számára is élmény a gyönyörű kiállítás, az egyetlen probléma: a tömeg. Tulajdonképpen egymást követik a pavilonban az emberek, és egyenletes tempóban haladnak sorban, így nincs túl sok idő egy-egy növény, vagy részlet megcsodálására, ami picit nyomasztó lehet.
Lombkoronasétány is vár a Kew Gardensben
A pavilon utáni program egy hatalmas séta lehet a parkban, ahol 200 méter hosszú lombkoronasétány is várja a bátrabbakat, ugyanis elképesztő magasan van – egészen pontosan 18 méter magasban vezet a sétaút – , ráadásul teljesen átlátni a sétányon a mélybe, így tériszonyosoknak komoly kihívást jelenthet ez a kis túra.
Bár még csak február van, Londonban már beköszöntött a tavasz: virágoztak a magnóliafák és a cseresznyefák, a zöld fűben a krókuszok és a nárciszok virítottak, és bár a nap nem sütött, így is elárasztotta szívünket a tavasz.