A Görögország egyik legszebb strandjaként emlegetett Mirtosz, amely Kefaloniá szigetén található, a WizzAir listája szerint egyben az egyik olyan strand, ahol nincs tömeg. Az sziget észak-nyugati részén fekvő Mirtosz félkör alakú partjait fehér sziklák veszik körül, a türkizkék víz és a hófehér kövek túlzás nélkül festői látványt nyújtanak – írja az Express.

A légitársaság több mint 50 európai országot vizsgált elemzésében, hogy kiderüljön, hol mekkora lehet majd a zsúfoltság, ha idén húsvéti vakációt tervezünk. A WizzAir megbecsülte, hogy az egyes strandok mennyi helyet kínálnak, és az adatokat a hőmérsékleti és időjárási viszonyokkal kombinálva pontozta a helyszíneket egy nullától ötvenig terjedő skálán.
Kefaloniá strandja, Mirtosz 30,7 pontot kapott, és ezzel a hatodik helyen végzett. A strand
számos elismerést kapott már, legutóbb TripAdvisor Travellers’ Choice Awards néven futó listáján került be a „legjobb strandok legjobbjai” közé.
Az utazási weboldal felsorolásában Mirtosz a tizedik helyet érdemelte ki. “A hegyekkel körülvett Mirtosz tökéletes, festői helyszínt nyújt egy kellemes tengerparti nap eltöltéséhez. Mártózz meg a kobaltkék vízben, búvárkodj, majd harapj valamit egy közeli kávézóban. Ritkán zsúfolt, így bőven van hely, hogy lógj és csak élvezd a hangulatot” – közölték.
Mirtosz lehetőséget kínál napágy bérlésére, van strandbár, ahol ételt és italt szolgálnak fel, rendelkezésre áll mosdó és öltöző, számos étterem található sétatávolságra, ezenkívül hajókirándulásra is foglalhatunk jegyet. Mivel a strand felé egy meredek útszkasz vezet, ha a nap végén távozunk, csodás kilátás tárul elénk a naplementével a háttérben.
A Wizz Air listájának első helyezettje a ciprusi Ayia Napa városában található Nissi strand és a panyolországi Ibizán található Playa d’en Bossa,
mindkettő 36,7 pontot kapott. A harmadik helyre a franciaországi Ramatuelle-ben található Plage de Pampelonne került 32,3 ponttal.