Költözéskor számos tényezőt kell figyelembe venni, és az új otthonuk megélhetési költségei kétségtelenül az egyik legfontosabb szempontot jelentik. A Mercer a napokban közzétette a megélhetési költségekről szóló 2024-es felmérésének eredményeit, amelynek élén három éve ugyanaz a város áll – írja a CNN.
A jelentés 226 várost vizsgált,, az egyes helyszíneken több mint 200 tétel összehasonlító költségei alapján, beleértve a közlekedést, az élelmiszereket, a ruházatot, a háztartási cikkeket és a szórakozást.
2024 legdrágább városa, amely 2022-ben és 2023-ban is vezette az éves listát, nem más, mint Hongkong, amelyet szorosan követ Szingapúr a második helyen. A top 10 többi helyezettje nagyrészt svájci városok: Zürich, Genf, Bázel és Bern a harmadik, negyedik, ötödik és hatodik helyen végzett. A legdrágább amerikai város New York lett, a hetedik helyet szerezte meg, míg az Egyesült Királyság fővárosa, London, amely tavaly még a 17. helyen állt, a nyolcadik helyre ugrott. A bahamai Nassau a kilencedik helyet szerezte meg, és a top 10-et Los Angeles zárta.
A jelentés szerint többek között a drága lakhatás, valamint a közlekedés, az áruk és a szolgáltatások megnövekedett költségei miatt különösen drága a megélhetés a rangsor élén álló városokban. A tanulmány rámutat, a lakhatási költségek 2023 és 2024 között világszerte nagymértékű ingadozást mutattak, a lakásbérleti díjak városonként jelentősen eltértek. Emellett az “infláció és az árfolyam-ingadozások” közvetlenül befolyásolták a nemzetközi munkavállalók “fizetését és megtakarításait”.
Míg a lista élén alig történt változás az előző évi rangsorhoz képest, addig az olcsóbb városokban már jelentős ugrásoknak lehetünk tanúi. Erre példa a mexikói Mexikóváros és Monterrey, előbbi 46 helyet javítva a 33. helyre, utóbbi pedig 40 helyet emelkedve a 115. helyre került.
A lista legutolsó helyére a pakisztáni Iszlámábád, valamint a nigériai Lagos és Abuja került.