Vólosz kikötővárosában súlyos környezeti katasztrófa alakult ki, számol be a Telex. A kikötőben több négyzetkilométernyi területen elpusztult halak lepték el a vízfelszínt. A városban elviselhetetlen bűz terjeng, a hatóságok megkezdték a több tonnányi tetem begyűjtését.
Első körben 40 tonnát gyűjtöttek össze
A haltetemek gyorsan romlanak, elviselhetetlen bűzt árasztva, ami veszélyezteti a helyiek és a turisták életminőségét, különösen a kikötő közelében található éttermek és szállodák környékén. A hatóságok intenzív erőfeszítéseket tettek a haltetemek eltávolítására: 24 óra alatt több mint 40 tonnát gyűjtöttek össze, de a probléma súlyossága és kiterjedtsége miatt ez csak ideiglenes megoldás lehet.
A halpusztulás hátterében szakértők szerint a tavalyi árvizek állnak, amelyek újra feltöltöttek egy közeli tavat, amelyet még 1962-ben lecsapoltak a malária leküzdése érdekében.
A megduzzadt tó vize az édesvízi halakat a vóloszi kikötőbe és a Pagasetic-öbölbe sodorta, ahol a sós víz miatt elpusztultak.
Szakértők szerint a halpusztulás megelőzhető lett volna, ha a folyó torkolatánál hálót helyeznek el, ami megakadályozza, hogy a halak a sós vízbe kerüljenek. Achilleas Beos, Vólosz polgármestere a görög kormányt hibáztatja, amiért nem lépett időben az ügyben, míg a környezetvédelmi minisztérium nem nyilatkozott. A helyi ügyészség nyomozást indított az eset kivizsgálására.