Alig három hónappal ezelőtt számoltunk be a kínai Tudományos Fantasztikus Múzeumról, most pedig egy újabb elképesztő épületegyüttest terveznek az országba építeni: három olyan óriási felhőkarcolót, amiket a levegőben különlegesen kialakított hidak kötnek össze egymással – írja a Design Taxi.
Vuhan az elmúlt három évben elsősorban a koronavírus és annak kirobbanása miatt került a hírekbe, a városban azonban nem állt meg az élet, nemrégiben például egy egészen lélegzetelállító felhőkarcoló-együttes megépítését jelentették be. A tervezőiroda az elhunyt iráni zseni, Zaha Hadid irodája lesz, amit arra kértek fel, hogy
Vuhan fejlődő pénzügyi negyedébe álmodjanak meg a modern kor elvárásainak teljesen megfelelő épületeket.
A tervezők úgy döntöttek, hogy a három felhőkarcolót a levegőben több ponton is összekötik egymással, aminek elsősorban praktikus okai vannak. Így ugyanis sokkal könnyebben átjárható lesz a három épület: ha egy itt dolgozónak az egyikből a másikba kell mennie, egyszerűbben és természetesen gyorsabban tudja majd ezt megtenni.
A felhőkarcolók negyvenhét, ötven és ötvenkét emeletesek lesznek.
Az óriási épületek aljában hatalmas park és közösségi tér várja majd a helyi lakosokat és a turistákat egyaránt – a tervek szerint itt éttermek, szórakozóhelyek és kulturális helyszínek kapnak majd helyet.
Az irodaházakban alapvetően a helyi, kínai óriáscégek ultramodern munkaállomásai lesznek, de a Design Taxi információi szerint egy ötcsillagos luxushotel is beköltözik az új felhőkarcolókba, valamint egy múzeum is. Az összekötő hidakon rendkívül sok zöld felület lesz majd, a helyi növények mellett a világ minden tájáról telepítenek majd be fákat és egzotikus fajokat egyaránt.
Az épületegyüttes – ahogy az egy ekkora építészirodától ma már szinte elvárás – a LEED Gold minősítéssel fog rendelkezni, ami azt jelenti, hogy a lehető legzöldebb, leginkább környezetkímélő megoldásokat alkalmazzák majd. Ennek értelmében
a lehető legtöbb vízigényt esővízből elégítik majd ki, az épületek hűtése és fűtése is megújuló energiával történik majd
és természetesen okosrendszer felügyeli majd a felhőkarcolók megfelelő működését, ami a tervek szerint 2025-ben kerül átadásra.