A jelenlegi feltételezések alapján mindössze körülbelül 1860 vadonélő óriáspanda található a Földön, ezen felül pedig közel hatszáz él különböző állatkertekben vagy kutatóközpontokban. Ezek közül a legtöbb a kínai Csengtu városában található Tenyésztő és Kutató Állomáson él, ami most négy pavilonnal bővül, ami játszótérként szolgál majd az imádnivaló állatoknak – írja a Designtaxi.
Érdekes tény, de a világ összes óriáspandája Kína tulajdonának számít: mivel az összes szabadon élő állat az ázsiai országban található, így monopolhelyzetbe kerültek, az évek során pedig sikerült kiharcolniuk azt is, hogy az állatkertben tartott egyedeket is csak bérelhetik a kínai államtól. A panda gyakorlatilag Kína egyik nemzeti szimbóluma, amit remekül bizonyít a Szecsuán tartományban található Óriáspanda Tenyésztő és Kutató Állomás is, ahol egyszerre keresik a megoldást arra, hogy lehetne növelni az állományt, valamint kutatásokat is folytatnak az állatokat fenyegető különböző betegségek kezelésére is. Itt épül meg hamarosan az EID Architecture által tervezett úgynevezett panda pavilon is, ami összesen
négy új épületet jelent és főleg azt a célt szolgálja, hogy az itt élő egyedeknek egyfajta játszótere, szórakoztatási központja legyen.
A tervek szerint a pavilonokban különböző források, vízi játékok, mászókák teszik majd izgalmassá a pandák mindennapjait, miközben folyamatosan működő permetező fogja biztosítani a megfelelő páratartalmat, amire a pandák rendkívül érzékenyek.
-Fontos volt, hogy minden annyira természetes legyen, amennyire csak lehetséges.
A terveket úgy alakították ki, hogy a lehető legjobban illeszkedjen a környezethez, már csak azért is, hogy a pandák a legkevésbé érezzék magukat fogságban.
A beépített zöld terület azért is különösen fontos, mert a pandák egészsége nagyon törékeny és a stressz, a rossz körülmények csak tovább növelnék a betegségek kialakulását – magyarázta Ping Jiang, a pavilonok egyik tervezője.
A négy pavilon azért is lesz különleges, mert a látogatók előtt eddig zárva tartottak az intézet kapui, csak szakemberek, kutatók, biológusok léphettek be a területre. A játszótér azonban kivételt képez majd, ezt bárki látogathatja majd, akit érdekel, hogyan élnek a pandák a lehető legtermészetesebben kialakított környezetükben.