Káprázatos lámpások világítják meg az eget, hogy jelezzék a holdújév végét és a tavasz eljövetelét: ez a lampionünnep, amelyet nemcsak Kínában, hanem más ázsiai országokban, valamint a diaszpóra közösségekben világszerte ünnepelnek. A lámpásfesztivált minden évben két héttel a holdújév után rendezik, amely idén február 12-re esett, és a Sárkány évét vezette be – írja a BBC.
A hétvégi fesztiválon a hagyományos lámpagyújtás mellett tűzijáték, éjszakai piacok, valamint táncosok és előadók szórakoztatták a közönséget. De az északnyugat-kínai Csinghaj tartomány fővárosában, Xiningben lévő Taer kolostorban például vajszobor-bemutatóra is sor kerül a lámpásfesztivál alkalmából. A vajszobrokat kézzel készítették, Buddha-figurákat, fákat, virágokat, madarakat és állatokat formáztak meg.
A kínai holdújév, amelyet tavaszünnepnek is neveznek,
a legfontosabb ünnep Kínában és a kínai közösségekben a világ minden táján. Kínán kívül többek között Vietnam, Korea, Malajzia és Szingapúr is megtartja a holdújév ünnepét. A két hétig tartó ünnepség során a nagycsaládok tagjai összegyűlnek, megajándékozzák egymást, valamint nagy lakomákra, tűzijátékra, felvonulásokra és különféle mulatságokra is sor kerül ebben az időszakban.