Az Intersport Síaréna a kormányzat mindenkor hatályos járványügyi rendelkezéseit szigorúan betartja és betartatja annak érdekében, hogy a dolgozók és a téli sportokat űzők egyaránt biztonságban legyenek. A maszk vagy csősál viselésén és a másfél méteres védőtávolság megtartásán túl arra kérik a síelőket, hogy csak egészségesen látogassák a centrumot, ha a pályán mutatnak tüneteket, akkor pedig ne az ottani elsősegélynyújtó helyiséget keressék fel, hanem az előírások szerint a háziorvosukat. Az együttműködés és a szabályok betartása rendkívül fontos, ám akadnak szabályszegők is – őket kizárhatják az Intersport Síaréna területéről és megtagadhatják tőlük a szolgáltatásokat.
– Alapvetően a teljes személyzet figyel, hogy mindenki betartja-e a szabályokat, de vannak dedikáltan erre a feladatra kijelölt posztok. A pályarendőrnek jogában áll kizárni a szabályszegőt, a közösségi tereken is külön kollégák ügyelnek – őket a piros síarénás kabátról fogják felismerni. Rendszeresen felszólítják az embereket, hogy mit lehet és mit nem lehet tenni – kezdi a Startlapnak Bátor Antal Balázs.
Hozzátette: pontosan úgy alakították a szabályokat, hogy a sí és a snowboard biztonságos időtöltés legyen.
– A járványügyi intézkedéseket mindenhol be kell tartani, mi is betartjuk, betartatjuk. Sőt, a felvonókon – amikre nem vonatkoznak járványügyi intézkedések – mi külön megköveteljük, hogy a vendégek maszkot és kesztyűt viseljenek. Ez odáig is fajulhat, hogy leállítjuk a felvonót, amíg az érintett fel nem veszi a védőeszközöket. A pályán sportolás közben nincs kontaktus, de azért ott is figyelünk.
Másrészről az alkalmazottak is maszkot, csősálat viselnek, folyamatosan fertőtlenítik a szociális helyiségeket és a felszereléseket, valamint a területen több ponton kézfertőtlenítőket helyeztek el. A további védelem érdekében 1500 fős napi korlátot vezettek be a sípályán.
– Az alapján határoztuk meg a limitet, hogy miközben a síelők sportolnak, legalább 20 négyzetméter felület jusson fejenként a pályán. Ez annak függvényében változhat, hogy hány pálya van kinyitva – értelemszerűen minél több, annál nagyobb számot fogunk megadni. Ez egyben azt is jelenti, hogy egy idő után – viszonylag hamar – elérjük a maximális létszámot, hiszen hiába férnek el bőven a pályán, a felvonók, mosdók és egyéb szociális helyiségek méretet nem tudjuk növelni. Hosszú ideje terveztük a sípálya jegyek online értékesítését is, ezt nemrég bevezettük, így elkerülhető a sorban állás, aki így vett jegyet, biztos lehet abban is, hogy bekerült az adott napi limitbe – folytatta a Síaréna marketing vezetője, aki arra is kitért, hogy a november óta érvényben levő szabályozás – miszerint a hotelekben csak üzleti célú vendégeket lehet elszállásolni – mennyire befolyásolja a látogatók számát.
– Elég komoly probléma számunkra is, hogy a hotelekben csak üzleti célból utazó vendégek tartózkodhatnak, mindettől függetlenül a mi közösségünk nagyobbik része inkább egynapos időszakokra látogat el hozzánk többször is egy évben. Azért jelentős mennyiségű az, aki több napra, akár egy hétre eljön hozzánk és itt szeretne aludni- ők most értelemszerűen mind eltűntek, vagy csak egy napra jönnek. Azt is megállapítottuk: bár az idei nem egy békeév, ennek ellenére nagyon sokan vannak olyanok, akik életükben először vagy csak nagyon kevésszer jártak nálunk eddig – mondta Bátor Antal Balázs. A sok új arc talán annak is betudható, hogy a síelni vágyók most nem – vagy csak nehezen – juthatnak ki a külföldi síparadicsomokba.
Még az ág is húzza a síszezont
A koronavírus miatti korlátozások, lezárások megnehezítik a pályák helyzetét, ám egy további problémával is szembe kell nézniük: az időjárással. Elmosódni látszanak a határok az évszakok között, a tél kellős közepén is enyhe időt tapasztalni – a havazás pedig sehol.
– Ha nincs hó, akkor havat kell gyártanunk – ehhez meteorológiai körülmények szükségesek, nem feltétlenül csak az, hogy hány fok van, sok egyéb változót is figyelembe kell venni. A hógyártás nem egyedül abból áll, hogy vizet spriccelünk valahova és akkor majd abból lesz hó – ez nem biztos. Ha az időjárási körülmények előállnak, akkor tudunk havat gyártani, mert vizünk, áramunk, eszközünk van rá, illetve szaktudásunk is. Ez ebben a szezonban eddig néhány alkalommal fordult elő, akkor viszont teljes gőzön ment minden, sikerült annyi havat gyártani, amivel a következő meleg időszakot túl lehetett élni… Szerencsénkre az előrejelzés azt mutatja, hogy méltóztatik megérkezni a tél, lesznek mínuszok, talán még a hó is fog esni – zárta Bátor.