Végigszelte Amerikát a fotós,1000 embertől kért tanácsot az életről - íme a legjobbak
Sokat hezitált a korábban marketingesként dolgozó Imran Nuri, hogy útnak induljon-e és megvalósítsa-e nagy álmát. Végül úgy döntött, felmond, felvesz egy 5 évre szóló kölcsönt a költségek finanszírozásához és újdonsült barátnőjével sem fog találkozni néhány hónapig. Terve ugyanis az volt, hogy több államot átutazva lefényképezzen 1000 embert, akikkel egy rövid interjút is készít – írja az Upworthy.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
12 hétig utazott az Egyesült Államokban
Chicagóban élő művész és fotós autóba pattant és 12 héten keresztül utazott az Egyesült Államok országai között. Mint mesélte, ehhez teljesen ki kellett lépnie a komfortzónájából, ugyanis az sem volt ritka, hogy az autójában aludt.
Motivációja között az is szerepelt, hogy nem tudni meddig fog élni az ember. Hiába gondolják sokan, hogy elérik a 80 éves kort, lehet hogy 30 évesen véget ér az élet, ezért nem szabad kihagyni egyetlen kalandot sem.
A 12 hét alatt 48 államba utazott és 87 filmtekercset felhasználva 1000 embertől kért tanácsot az élethez.
Elsőre talán furcsa lehet a filmtekercs felbukkanása, de Imran egy 50 éves, Yashica Mat-124 G típusú fényképezőgéppel vágott neki a nem mindennapi kalandnak. Ráadásul Nurinak nincs is fotós végzettsége, így ezzel az úttal és nem mindennapi módszerrel szerette volna ez irányú karrierjét is elindítani.
Könyv készül az életbölcsességekből
Miután a fotós visszatért Chicagóba, elkezdte készíteni a különleges utazásról szóló könyvét. A Kickstarteren indított kampánya, ami lehetővé teszi a könyv kiadását, annyira jól sikerült, hogy már most kétszer annyi megrendelést adtak le, mint amennyi szükséges lett volna, hogy fedezzék a nyomtatás költségeit.
A 2023. karácsonyára megjelenő könyvben az olvasók láthatják az 1000 darab fekete-fehér fényképet, valamint olvashatják a fotóalanyok által elmondott legfontosabb tanácsokat az élethez.
Íme néhány tanács a készülő könyvből
Nuri már két hete úton volt, amikor betért egy farmer piacra Washington DC-ben. Az út elég rögös volt és sok kudarc érte, többek között egy autóbaleset és az exponálatlan filmtekercsek átnedvesedése, ami miatt azok használhatatlanná váltak.
Ekkor került elé az a farmer, aki azt a tanácsot adta, hogy
“Bármit elérhetsz, csak akarnod kell”
A farmer úgy véli, bárki bármit elérhet az életben, amit csak akar. Minden csak azon múlik, hogy mennyi kényelmetlenséget hajlandó elviselni, hogy eljusson a kitűzött célig. Például ha valaki orvos, akkor évekig el kell viselnie a szigorú oktatást és az egyetem követeléseit ahhoz, hogy megszerette a diplomát.
Nurinak ez a tanács pont jókor jött a sok csalódottság és kudarc után. A farmer mondatai sokszor eszébe jutottak az út hátralevő részénél.
Fontos életbölcsességet mondott az az idős ember is, aki édesapja tanácsát fogadta meg. Ő az interjúban a higgadtság fontosságát emelte ki, azaz, hogy
fogadjuk el azokat a dolgokat, amin nem tudunk változtatni.
A New York állambeli Buffalóban is talált valakit Nuri, akitől tanácsot kért az élethez. Az 50 éves férfi története azonban igen szomorú volt, de mégis az egyik leghasznosabb tanácsot adta. Gyerekkorában menő akart lenni, ezért 12 évesen elkezdett dohányozni. Most pedig komoly egészségügyi problémái vannak.
Az ő tanácsa ezért az volt, hogy kerüljük a káros szokásokat.
Hasonlóan szívbemarkoló tanácsot adott az a hölgy, akit kerekesszékében fényképezett le Nuri. Elmesélte, hogy végigdolgozta az egész életét és az volt az álma, hogy nyugdíjas korában felújít egy kis házat, ahol aztán lovakat nevel. De megbetegedett és fogyatékossága miatt egy székhez lett kötve. Az álma ezzel véget ért. Ő azt tanácsolja a fiatalabbnak, hogy
“Szórakozzak, élvezzék az életet, és alapítsanak családot. Ez olyan elcsépelt, de a család a minden.”
Az egyik legmeghökkentőbb tanácsot egy terhes nő adta. Mint mesélte, a legutóbbi kapcsolata nagyon mérgező és nárcisztikus volt, most pedig terhes attól az embertől. Saját magának azt tanácsolná, hogy legyen óvatosabb, figyeljek a jelekre, ne lépje át a vörös vonalakat és vegyük tudomásul, hogy
“ha nem érzünk szerelmet, akkor az nem szerelem.”