II. Erzsébet halálának pillanatában új uralkodója lett Angliának: a fia, III. Károly automatikusan, azonnal király lett édesanyja halálával. Attól függetlenül azonban, hogy a cím és az ezzel járó hatalom egyértelműen az övé, a koronázásra még várni kell jövő év májusáig. A várakozás oka többek közt az, hogy a brit koronázási ékszereken bizonyos változtatásokat kell eszközölni, mégpedig III. Károly miatt – írja a Designtaxi.
A brit koronaékszereket világszerte hatalmas tisztelet övezi és a nagyközönség csak kivételes alkalmakkor láthatja őket. A mindenkori brit uralkodónak hagyományosan több koronája is van, amik – ha külsőleg nem is – a funkciójukat tekintve alapvetően térnek el egymástól. Az úgynevezett birodalmi állami korona az, amit a leggyakrabban láthattunk akár II. Erzsébeten is és ezt az ezer gyémánttal díszített darabot használják minden évben a parlament megnyitásakor is. A másik, az úgynevezett Szent Eduárd korona története és jelentősége is sokkal nagyobb ennél. A koronát épp II. Károly 1661-ben tartott koronázására készítették el, beolvasztva az előző ékszert. A darab jelentősége azonban hatalmas:
ezt csak és kizárólag koronázásnál használják.
Az 1600-as évek óta minden alkalommal ez volt az az ékszer, amivel trónra léptették az új uralkodót. Sokak szerint egyébként a súlya az, ami miatt egyszerűen alkalmatlan arra, hogy más alkalmakkor is viseljék, ugyanis több mint két kilót nyom, ami rendkívül kényelmetlen lehet. A II. Erzsébetről nem sokkal a halála előtt készült dokumentumfilmben ő maga is viccelődik azzal, hogy
a saját koronázásán úgy érezte, hogy eltörik a nyaka, ha egy kicsit jobban előrehajol.
Épp ezért nem csoda, hogy III. Károly kedvéért most egy kicsit muszáj alakítani a Szent Eduárd koronán. A hírek szerint egyrészt nem megfelelő a mérete, ezért
megpróbálják kifejezetten a király fejformájához alakítani azt.
Másrészt, lehetséges, hogy lekerül róla egy-két súlyosabb ékszer is, ezzel könnyebbé téve az egész koronát. A tervek szerint jövőre, május 6-án koronázzák királlyá III. Károlyt, aki így hivatalosan pont hetven év után veszi át a trónt az édesanyjától, akit 1953-ban koronáztak meg.