Hosszú távú kulturális stratégia lehetőségét szavazta meg a VII. kerületi képviselő-testület – adták hírül a Színes Erzsébetváros Facebook-oldalán. Ugyan egyelőre még csak egy koncepcióterv, vagyis nem végleges döntésekről van szó, a testület társadalmi párbeszédet kezdeményez az abban megfogalmazott ötletekről.
Három fő fejlesztési területet határoztak meg: a zsidó kultúra, a hagyományos mesterségek és fiatal designerek kiállítóhelyhez juttatása és a kreatív ipari (képző-, és iparművészek, zeneművészek, színház-, és filmművészek, építészek, szépírók) pályakezdők diplomaszerzés utáni piacra kerülésének támogatása (“Erzsébetváros, mint a kreatív ipar inkubátorháza”)
A Kulturális Koncepció például arra is kitér, hogy “várostörténetileg alátámasztható indokokkal a jelenlegi területi felosztás elnevezéseit (Belső-, Középső-, és Külső-Erzsébetváros) javasolt a következőkre megváltoztatni: Király-negyed, Erzsébet-negyed, István-negyed”.
A VII. kerület példaként a szomszédos Józsefvárosra hivatkozik, ahol ma tíz negyedet különböztetnek meg és láttak el önálló, utcatáblákon is olvasható elnevezéssel.