Mielőtt egy szoftver kiad egy új funkciót, előtte hosszas tesztelésnek vetik alá, de ez sok esetben nem jelenti azt, hogy az átlagos felhasználók ezt ne próbálhatnák ki a megjelenés előtt. Ahogy a HVG írta, a nagyobb technológiai vállalatok mind ajánlanak a felhasználóknak valamilyen lehetőséget arra, hogy az újdonságokat a megjelenés előtt tesztelhessék, például a Microsoft és az Apple operációs rendszereit is mindig ki lehet próbálni előzetesen. Ez a módszer mindkét fél számára előnyös lehet, a felhasználó kipróbálhatja az újításokat, a fejlesztő pedig értesül a használat közbeni hibákról.
A Google kapcsán is van lehetőség a tesztelésre, jelen esetben a Google Maps új funkcióinak tesztelésére ad esélyt a vállalat. Ezt úgy tehetjük meg, ha letöltjük az alkalmazás bétaverzióját, ezt már alapvetően rendszeres felhasználók tehetik meg és az is elvárás, hogy visszajelzést adjanak a használatról. A bétaverzió eléréséhez ki kell töltenünk egy űrlapot a Play Áruházban, ezt követően az alkalmazás lecseréli a publikus applikációt a bétaverzióra.
Izgalmas lehet kipróbálni az új funkciókat, ennek ellenére negatívumokkal is járhat az újdonságok tesztelése. A bétaverziókban még rengeteg hiba lehet vagy akár az egész alkalmazás összeomolhat. Ez persze mind átmeneti és ezek hasznos tudással láthatják el a fejlesztőket. A Google Térkép esetében pedig gondot jelenthet, ha éppen egy útvonal megtervezése és megvalósítása közben történik egy hiba.