A Google a mesterséges intelligencia segítségével több milliárd képet egyesített, hogy ezáltal létrehozzák a világ látványosságainak többdimenziós nézetét – írja a HVG. Az Immersive View most már Magyarországon is elérhető, így valamennyi szemszögből megnézhetjük az Országházat, a Vajdahunyad várát, a Lánchidat, a Budai várat, a Szent István Bazilikát és a Halászbástyát.
Így próbálhatod ki az Immersive View-t
Nem kell mást tenni, mint a Google Térképen rákeresni a fenti felsorolásban szereplő fővárosi nevezetesség egyikére. A térkép által feladott lehetőség közül rögtön elsőként jelenik meg az Immersive View által generált videó, ami 3D-s formában mutatja meg a nevezetességet.
Ha erre rákattintunk, akkor az ujjunk segítségével irányíthatjuk, milyen nézetből szeretnénk megnézni az aktuális épületet.
Fontos megjegyezni, hogy ez a fajta szolgáltatás csak telefonon keresztül érhető el, azaz nem érdemes az asztali gép böngészőjében keresgélni ezt a lehetőséget.
A szolgáltatás másik nagy előnye, hogy az idő csúszka segítségével azt is megnézhetjük, hogy nevezetesség helyszínén milyen időjárásra számíthatunk a közeljövőben. Ha az időjárás-előrejelzés szerint esni fog, akkor a csapadék is megjelenik az animált 3D nézetben. De még azt is képes megmutatni a korábbi adatok alapján, hogy mekkora tömeg várható az adott területen a különböző időpontokban.
Néhány helyen még a város éttermeibe és kávézóiba is betekinthetünk az alkalmazáson keresztül.
Változik az útvonaltervező is
Eddig csak a navigáció elindítását követően jelezte a tárkép, hogy ha ellátogatunk egy városba és elindulunk a célpontunkig, mikor merre kell kanyarodni. Júniustól viszont akkor is láthatjuk, mikor merre kell lefordulni, ha a navigációt nem indítjuk el. Ráadásul a legfontosabb információkat, hogy merre kell haladni és hogy mi a várható érkezési idő, már a záróképernyőn is látható lesz.
Ha pedig időben megcsúszunk, vagy más irányba indulunk el, akkor az alkalmazás automatikusan frissíti az adatokat és megtervezni az új útvonalat.
Az Immersive View számos releváns és valós idejű információt is megjelenít, például, hogy az útvonal mentén van-e kerékpársáv, járda, vagy adott esetben parkoló. De közöl információkat a levegőminőségről, a kereszteződések forgalmi viszonyairól, valamint arra is felhívja a figyelmünket, ha változna az időjárás.