A közlemény szerint Magyarországon országos viszonylatban Siófok, Hajdúszoboszló, Balatonfüred, Eger, Budapest, Hévíz, Gyula, Szeged, Zalakaros és Pécs vonzza a legtöbb vendéget a főszezonban.
A Balaton térségébenSiófok, Balatonfüred, Hévíz, Keszthely és Balatonlelle a legnépszerűbbek. Horvátországban a tengerpart ékkövei, Crikvenica, Vir, Medulin, Zadar és Pula a legfelkapottabb települések. Csehországban a gyógy- és fürdővárosok a befutók: Karlovy Vary, Frantiskovy Lázne, Mariánské Lázne szerezték a legtöbb foglalást.
A portál statisztikái szerint az adriai nyaralások hosszabbak, mint a balatoniak: előbbi átlaga 5-6 éjszaka, utóbbié 3-4 éjszaka – mondta a közleményben Trepess Beatrix, a Szallas.hu PR-menedzsere.
Az árakat nézve a Balatonon Horvátországhoz képest egy apartman egy éjszakára egy személynek átlagosan 1,5 százalékkal drágább.
Azonban az adatok szerint a 3 csillagos hotelek 16 százalékkal, míg a 4 csillagos hotelek 24 százalékkal olcsóbbak itthon, mint Horvátországban. A balatoni apartmanok átlagára 7823 forint személyenként és éjszakánként, a horvát átlagár 7710 forint. A 3 csillagos balatoni hotel átlagára félpanzióval 17 195, a 4 csillagos 19 628 forint, míg ugyanez Horvátországban20 439 forint, és 25 940 forint.
Karlovy Varyban apartmant már átlagosan éjszakánként és személyenként 8884 forint körül, négycsillagos hotelszobát pedig személyenként és éjszakánként 19 010 forintért lehet foglalni. Romániában a Fekete-tenger partján lévő Mamaia, továbbá Brassó és a szintén tengerparti Eforie Nord a legnépszerűbbek, ezeken a helyeken átlagosan éjszakánként 4000 forintot és 9700 forintot kell fizetni egy embernek egy csillag nélküli illetve 3 csillagos apartmanért.
Lengyelországban Gdansk, Krakkó és Varsóa legkeresettebb úti célok a nyáron. Ezeken a településeken átlagosan 6200-10 000 forintba kerül egy éjszaka fejenként.
A szállásfoglaló portál nemzetközi érdekeltségei révén a magyar szállásfoglalási statisztikák mellett horvát, lengyel, román és cseh átlagárakról és top úti célokról készített kutatást. A cég 7 országban van jelen, az eddig felsoroltakon kívül még Ausztriában és Szlovákiában.
A nyilvános cégadatok szerint a Szallas.hu Zrt. tavaly 3,8 milliárd forint árbevételt ért el, az előző évi 3,3 milliárd forint után. Adózott nyeresége 594 millió forint lett 2020-ban, majdnem a felére csökkent. Évente több mint 700 ezer szállásfoglalás történik az oldalaikon keresztül, melyek összesített foglalási értéke meghaladja az évi 150 millió eurót.
(MTI)