Néhány turisztikai kedvenc, például Törökország, hónapok óta fogadja a látogatókat, nem sok korlátozással. Más úti célok részben és óvatosan nyitották meg kapuikat – ide tartozik Argentína, ahol nemrégiben csak a határos országok állampolgárainak látogatását engedélyezte. Persze vannak olyan országok is, ahol még mindig csukva vannak a kapuk a nemzetek előtt. A lenti lista számos olyan országot vagy területet felölel, amely egyáltalán nem áll nyitva a turisták előtt, vagy ahol a körülmények annyira korlátozottak, hogy az ottani hagyományos vakációkat szinte lehetetlenné teszik.
Afrika
Ezen a hatalmas kontinensen 54 elismert szuverén nemzet van, a területekkel és a de facto független államokkal együtt. Néhány népszerű ország – például Egyiptom, Etiópia, Dél-Afrika és Tanzánia – fogadja a látogatókat, vagy hamarosan meg fogja tenni. De vannak olyan területek is, ahol nem nyitnak meg egyhamar a turisták előtt – írja a CNN.
Algéria: Afrika legnagyobb szárazföldi országa kifinomult építészetnek ad otthont Algír fővárosában, és hipnotizálja a szaharai tájakat. De Algériának nincsenek nemzetközi kereskedelmi járatai, és az utazás főként a hazatelepítés eseteire korlátozódik.
Burundi: Bár a szomszédos Ruanda nyitva áll, az apró Burundi Közép-Afrikában még nem engedi be a turistákat.
Kamerun: Az ide vágyóknak is várniuk kell, míg Kamerun megnyitja a határokat.
Ázsia
Ázsia a világ leglátogatottabb célállomásai közé tartozik, de ez a kontinens is a legszigorúbb turisztikai korlátozásokkal él együtt a pandémia alatt:
Bhután: Ez az apró, himalájai ország már a világjárvány előtt is a világ egyik legelszigeteltebbje volt. Tehát nem meglepő, hogy most el van zárva a turisták elől.
Brunei: Az iszlám szultánság a trópusi Borneo szigetén található, sosem volt nagy turisztikai célpont. De ha el akarsz menni, akkor várnod kell.
Kína: A világ legnépesebb országában korlátozott számú járat érkezik, ezek egyike sem turistáknak szól. A Nagy Falnak, a Tiltott Városnak és a terrakotta harcosoknak várniuk kell.
Hongkong: A nyüzsgő, lendületes Hongkong, Kína különleges közigazgatási régiója jelenleg el van zárva a turisták elől. Kivételt csak a szingapúri lakosok számára tettek, köszönhetően egy új “utazási buboréknak”, amely november 22-én indul.
India: India számos csodája egyelőre korlátozások alá esik, ez pedig legalább november 30-ig tart.
Indonézia: A finom ételeiről, kristálytiszta óceánvizeiről és Bali nyugodt hangulatáról ismert szigetlánc újból megnyílt a látogatók előtt, de turisták még nincsenek.
Japán: Tokió fergeteges energiájából és Kiotó történelmi szépségéből fakadóan Japán nyitott néhány üzleti utazó számára. De a turistáknak még várakozniuk kell .
Kazahsztán: Ez a szárazföldi ázsiai ország korlátozott számú járatot és látogatót fogad, de nem áll nyitva a turisták tömeges érkezése előtt.
Laosz: Ez a csábító és zöldellő föld már kevésbé van a reflektorfényben, mint a délkelet-ázsiai szomszédai, Kambodzsa és Vietnam, de minden turizmus elől elzárkózott.
Makaó: Nemzetközi turisták, akik meglátogatják ezt az egykori portugál kolóniát, elmerülhetnek a szerencsejátékban. Ma Kína különleges közigazgatási régiója, úgyhogy az utazóknak nincsen szerencséjük.
Malajzia: Kuala Lumpur vonzerejétől a káprázatos trópusi tengerpartokig várni kell Malajzia látványosságaira, hangjaira és ízeire.
Mongólia: A hatalmas mongol puszták lélegzetelállító látványa egyelőre csak a polgárai számára elérhető.
Mianmar: Korábban Burmának hívták a buddhista országot, amely tele van gyönyörű templomokkal és figyelemre méltó természeti szépséggel, a közelmúltban, évtizedekig tartó elszigeteltség után, kezdett megnyílni. De a járvány ennek véget vetett.
Észak-Korea: Már a világjárvány előtt is ez volt a világ egyik legelszigeteltebb nemzete. Lényeg továbbra is, hogy nincs vakáció Phenjanban.
Fülöp-szigetek: A sok szép sziget és kellemes strand el van zárva a turisták elől.
Srí Lanka: A nyaralóknak meg kell várniuk, hogy elmerüljenek e pompás szigetország varázsaiban (tea, elefántok, egyedi építészet) India keleti partjainál.
Tajvan: Ez a gyönyörű sziget, amelyet a konyhájáért imádnak, nem fogadja a nyaralókat.
Thaiföld: Bangkok izgalmas fővárosával, barátságos embereivel és strandjaival a világ egyik legkedveltebb úti célja. Csak szigorú listán szereplőket engedik be, és ez nem tartalmazza a rövid távú nyaralókat.
Vietnam: Szorosan zárva van minden turizmus előtt.
Ausztrália és a Csendes-óceán déli része
A világ egyik legtávolabbi és legszebb régiójában a Covid-19 elszigetelését nagyon komolyan veszik.
Ausztrália: Várni kell, míg Sydney, Melbourne és a Nagy Korallzátony újra megnyílik a turisták előtt.
Cook-szigetek: az ottani búvárkodás és látogatás nem engedélyezettek a turisták számára.
Mikronézia: Négy államból, köztük Yapból, és több mint 600 szigetből áll. Nem voltak megerősített Covid-19 esetei, és nem szeretnék, hogy a nyaralók miatt kockáztassanak.
Új-Kaledónia: Az Ausztrália és Fidzsi-szigetek között található Franciaország tengerentúli területe, mely a turisták elől el van zárva.
Új-Zéland: Ki ne akarna oda menni? Új-Zéland lenyűgöző gleccserekkel, vulkánokkal és strandokkal van megáldva – és csúcsminőségű munkát végeztek a járvány kezelésében – nem meglepő, hogy a turistákat még nem engedik vissza.
Szamoa: A strandoktól a vízesésekig Szamoa a víz szerelmeseinek szól. Nincs megerősített Covid-19 esete, és igyekszik ezt megtartani, egyelőre elutasítva az összes turistát.
Salamon-szigetek: Október elején rögzítették első Covid-19 esetüket, el vannak zárva a nemzetközi látogatók előtt.
Vanuatu: A hajótöréses búvárkodásnak, az édesvízi úszógödröknek és a szárazföldi búvároknak várni kell, mivel Vanuatu legalább az év végéig zárva van a látogatók előtt. A nemzet novemberben rögzítette első Covid-19 esetét.
Európa
Ázsiával ellentétben Európa nagy része sokkal nyitottabb volt az utazók tekintetében – legalábbis más európaiak és olyan válogatott nemzetek előtt, ahol alacsony a koronavírusfertőzés.
Azerbajdzsán: Ez az olajban gazdag nemzet a Kaszpi-tenger partján nem engedi be a turistákat. Emellett az ország a közelmúltban háborút vívott a szomszédos Örményországgal.
Grúzia: Jelenleg nincs korlátozva a szabadidős utazók száma.
Közel-Kelet
A Közel-Kelet régóta magával ragadja az utazók fantáziáját. De itt van egy rövid lista a népszerű helyekről, ahova még nem mehetünk.
Izrael: A turistáknak várniuk kell a kozmopolita Tel-Avivra, az ősi Jeruzsálemre és a Holt-tengerre.
Szaúd-Arábia: Mekka és Medina szent iszlám helyszíneivel ebben az időszakban csak a szaúdiaknak elérhető.
Észak-Amerika
Az észak-amerikai nemzetek és területek a turistákra nézve nagyon eltérő válaszokat adtak, de a legtöbbjük legalább részben nyitott. Itt vannak azok a helyek, amelyekre még várni kell.
Brit Virgin-szigetek: Ezek a napsütéses karibi brit területek távol tartják a turistákat, de csak november végéig. December 1-től Tortola és a többi BVI-sziget újra megnyílik a nyaralók előtt.
Kanada: Meg kell elégednünk fényképekkel, emlékekkel és álmokkal, ugyanis a kanadaiak még nem várják az utazókat.
Montserrat: Ez a karibi brit terület robusztus pompájáról és vulkáni tevékenységéről ismert – de egyelőre nincs turisztikai tevékenység.
Dél-Amerika
A dél-amerikai kedvencek, mint például Peru és Brazília, nyitottak, de egyes helyek még mindig korlátozások alá esnek.
Chile: A gyönyörű tavak, az égig törő Andok-csúcsok, az Atacama-sivatag és a lenyűgöző chilei patagóniai vadon egyelőre el vannak zárva a turisták elől.
Suriname: A multikulturális főváros, Paramaribo nevezetessége miatt ez a volt holland gyarmat Dél-Amerika északkeleti partján zárva van, kivéve a Hollandiából érkező segélyrepüléseket.
Uruguay: A turizmus jelenleg nem opció, csak kivételes indokkal lehet bejutni.