Válaszolt a gazdaságfejlesztési miniszter a Ryanair "arrogáns"nyilatkozatára
Közleményében a gazdaságfejlesztési miniszter kiemelte, “bárcsak akkor is ilyen gyorsan születnének meg a légitársaság válaszai, amikor a magyar állampolgárok fordulnak hozzá ügyfélpanasszal. Reméljük, hogy nem ilyen arroganciával kezelik az utasok problémáit, bár a kialakult gyakorlatuk nem túl empatikus a tapasztalatok szerint“.
“Nem értjük a kettős mércét. Ha a Ryanair ugyanilyen adót például Németországban, Hollandiában, Svédországban és Franciaországban gond nélkül, jogkövető módon befizet – és ezzel kapcsolatban semmilyen problémát nem jelez -, miért épp a magyar eljárással akad gondja” – fogalmazott a gazdaságfejlesztési miniszter.
Hangsúlyozta, persze teljesen érthető, hogy egy multinacionális cég a profitot védi, nem pedig a magyar családokat. “Mindenkitől elvárjuk azonban a tisztességes és jogkövető magatartást – a Ryanairtől is. Aki pedig nem így lép fel, azzal szemben a magyar hatóságok intézkedni fognak” – fogalmazott.
“… miniszter úr elfelejtette a közgazdaságtant”
Az ügy előzménye, hogy a fapados légitársaság az érintett cégek közül az első volt, aki bejelentette, hogy továbbhárítja az utasokra az extraprofitadót. Ezt követően Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter fogyasztóvédelmi vizsgálat elrendelését jelezte, amit a kormányhivatal el is indított a múlt héten.
A kormány lépésére válaszul a légitársaság vezére, Michael O’Leary éles kritikát fogalmazott meg, konkrétan megnevezve Nagy Mártont. “De az, hogy az extraprofit-adót a légiközlekedési szektorra kiterjesztik, ami küzd a talpraállásért a 2 évig tartó koronavírus-járvány és az ukrán háború után, azt mutatja, hogy Nagy miniszter úr elfelejtette a közgazdaságtant” – írta közleményében O’Leary, aki konkrétan felajánlotta, hogy elküldi Nagy Mártonnak a Közgazdaságtan kezdőknek című kötetet, és arra kérte a minisztert, hogy vonja vissza ezt az adóformát.