Szinte lehetetlen lenne meghatározni, hogy mi is az a boldogság – ahány ember, annyiféle válasz. Az Eurostat mégis évről-évre közzéteszi a kontinens boldogságot mérő indexét, ami a legegyszerűbb módon méri az emberek örömét: egytől tízes skálán kell osztályozniuk az adott ország lakosainak, hogy mennyire elégedettek az életükkel – írja a HVG.
A kutatás alapján az első helyen Ausztria áll, ahol az emberek átlagosan 7,9 pontosra értékelték az életminőségüket.
A második helyen három ország is szerepel egyszerre, 7,7 ponttal: Lengyelország, Finnország és Románia. Őket követik a belgák, a hollandok és a dánok, míg a lista végén Bulgáriát találjuk. Érdekes, de szintén a lista utolsó negyedében végzett Németország és Franciaország is, ráadásul mindkettő az uniós átlag alatt, ami 7,1 lett az idén. Ez a kutatást végző szakemberek szerint azt jelenti, hogy az EU tagállamaiban alapvetően elégedettek az emberek az életminőséggel.
Magyarországon az emberek átlagosan 6,9 pontra értékelték az elégedettségüket, ezzel mi is elmaradtunk az uniós átlagtól.
A felmérésből kiderül, hogy a magasabb iskolai végzettséggel rendelkezők és a fiatalabbak alapvetően boldogabbak, mint azok, akik alacsony iskolai végzettséggel rendelkeznek vagy 65 év felettiek. A számok alapján egyébként a gyermeket nevelő háztartások is jellemzően elégedettebbek az életükkel, mint azok, akik egyedül élnek.