Az Eiffel-torony és az olimpiai gyűrűk “örökre” egyesülnek – jelentette be Párizs polgármestere. Anne Hidalgo úgy döntött, az olimpai jelkép véglegesen Párizs szimbólumán marad, de ennek nem mindenki örül – számolt be a Telegraph.
“A franciák újra beleszerettek Párizsba – fogalmazott Hidalgo az olimpiai játékok sikerére utalva.
Párizs soha többé nem lesz ugyanolyan, mint volt
– tette hozzá. Hidalgo elmondta, a jelenlegi gyűrűket először leszerelik, mivel túl nehéznek ítélték őket, és könnyebb változatokkal fogják őket helyettesíteni. A városnak ugyanakkor ki kell találnia, hogyan lehet majd elrejteni a díszt az olyan alkalmakra, amikor az Eiffel-torony más, az Olimpiai Bizottság szigorú semlegességi politikájával össze nem egyeztethető ügyek előtt tiszteleg.
Hidalgo egész évre fent hagyná a karácsonyi díszeket?
Több francia aggodalmát fejezte ki, hogy a gyűrűk gyengítik a torony szerkezeti integritását, míg mások azzal viccelődtek, hogy a gyűrűk megtartása olyan, mintha egész évben kint lennének a karácsonyi díszek.
Én imádtam a párizsi játékokat, de a gyűrűknek nem kellene az Eiffel-tornyon maradniuk. Egyrészt, mert az olimpia nem Párizshoz tartozik, másrészt az Eiffel-toronynak megvan a maga esztétikája
– közölte egy független újságíró a Párizstól északra fekvő Nanterre városából.
A polgármester az olimpai üstöt és a szobrokat is meg akarja tartani
A párizsi polgármester hangot adott azon vágyának, hogy a gyűrűkön kívül az olimpiai üst, valamint a megnyitóünnepség női alakjait ábrázoló szobrok a párizsi városkép állandó elemeivé váljanak.
Anne Hidalgo hivatalos kérelmet nyújtott be Emmanuel Macron francia elnöknek, hogy az olimpiai üst a Tuileriák kertjében maradhasson. A kérdésben azért Macron az illetékes, mert a park állami tulajdont képez.
A megnyitó ünnepségen a 10 francia nő szobrai – köztük Simone de Beauvoir írónő és Simone Veil nőjogi aktivista képmásai – a Szajnában jelentek meg. Ezeket a 18. kerületi rue de la Chapelle mellett helyezhetnék el.