Ha létezik olyan város a Földön, ami megérdemli a futurisztikus jelzőt, az minden bizonnyal Dubaj – az elmúlt évtizedek alatt lezajlott fejlődés olyan léptékű, mint sehol a világban, a város pedig egyre jobban hasonlít egy sci-fi film díszleteire. Ebbe a képbe pedig tökéletesen beleillik a Jövő Múzeuma, ami még a városban megszokott technikai és építészeti újításoknál is merészebb megoldásokkal várja a látogatókat – írja a mybestplace.com.
Nemrég egy elképesztő, luxusszálló megnyitójától volt hangos Dubaj, ami nem is csoda, hiszen hosszú idő után ezen az eseményen lépett a közönség elé Beyoncé. Hamarosan pedig a város talán egyik legnépszerűbb épülete, a Burdzs Kalifa újul majd meg teljesen a köré építendő körgyűrűnek köszönhetően. Ezek után nem túlzás azt állítani, hogy az Egyesült Arab Emírségek egyik legnagyobb városa egyben a jövő egyik hírnöke is: gyakorlatilag mindenben úttörőnek számít, legyen szó technikai vagy építészeti újításokról. Így nem csoda, hogy
Dubajban kapott helyet a Jövő Múzeuma is, ami már kívülről is olyan, mintha egy földönkívüli űrhajó lenne.
A több mint ezer darabnyi fémlemezből álló épület rozsdamentes acélból készült és egyáltalán nem mindennapi módon a National Geographic magazin már akkor a világ legszebb múzeumai közé sorolta, amikor még át sem adták. Az épület egyébként nem csupán múzeumként funkcionál, önmagában sokkal jobban hasonlít egy óriási szórakoztató központra, ahol elsősorban azt próbálják megmutatni az alkotók, hogy hogyan képzelik el a különböző iparágakban a jövőt. A múzeum közel 30 ezer négyzetméteren terül el, hét emeletes, a külseje pedig különös, szimbolikus jelentéssel bír:
a tervezők szerint ugyanis maga a tórusz (forgástest) alakú alakú építmény az emberiséget, a középen tátongó lyuk pedig az ismeretlen, mégis mindenkit izgató jövőt jelképezi.
Természetesen a múzeum minden szempontból megfelel a mai kor követelményeinek, így a fenntarthatóságnak is. Elképesztő, de az épületben az összesen tizennégy ezer (!) méter hosszú kábeleket mind napelemmel működtetnek és gyakorlatilag nincs olyan része az épületnek, amit ne újrahasznosítható energiával látnának el.