A szokatlanul intenzív esőzések mostak felszínre egy dinoszaurusz-csontvázat Brazíliában, írja az AP. A fosszília 233 millió éves lehet.
Az eső mosta felszínre
Brazília egyik déli szövetségi államában fedezték fel a Santa Maria Szövetségi Egyetem paleontológusai a 2,5 méter hosszú, megkövesedett dinoszaurusz-maradványt.
A közelmúltban heves esőzései nyomán felszínre került fosszíliát a Tyrannosaurus rex egyik őseként azonosították.
A lelet, feltételezhetően 233 millió éves, és a triász időszakból származik. Ekkor még az összes mai kontinens egyetlen szuperkontinensben, a Pangeában egyesült.
Nem tudni, pontosan milyen fajta
A paleontológusok négy nap alatt gondosan feltárták és kiemelték a csontokat. Az első adatok alapján úgy vélik, hogy a dinoszaurusz a Herrerasauridae családhoz tartozhatott. Ez a csoport a dinoszauruszok egyik legrégebbi ága, amely a triász vége felé halt ki, és Argentína, valamint Brazília területén voltak elterjedt. A kutatók szerint ez a felfedezés segíthet megérteni a korai triászi ragadozók és a későbbi theropodák, például a T-rex közötti evolúciós kapcsolatot. A következő hónapokban a csapat alapos elemzésnek veti alá a csontvázat, hogy megállapítsa, vajon egy eddig ismeretlen fajról van-e szó, vagy egy, már felfedezett faj példányát találták meg.