Costa Rica arra kéri az utazókat, hogy ellensúlyozzák szén-dioxid-kibocsátásukat
A Pura Vida Pledge elnevezésű kezdeményezés önkéntes adományokat kér az utazóktól, ezeket az egész országban zajló környezeti projektekhez használják fel, például erdőültetésekhez, természeti terek újjáépítéséhez és az agrárerdészeti rendszerek megvalósításához a helyi gazdaságokban. Az összeget, amit az utazóknak kompenzálniuk kell, az Országos Erdészeti Finanszírozási Alap által létrehozott online kalkulátor határozza meg.
A 2018-as látogatói adatok alapján a becslések szerint az ország több mint 3,5 millió dollárt fog előteremteni a környezetvédelmi projektek számára, még akkor is, ha csak a kibocsátások 10% -át kompenzálnák.
“Ez a megállapodás felkéri turistáinkat, hogy mérsékeljék utazásaikat, és ezáltal hozzájáruljanak az erdők védelméhez és az erdőtakaró helyreállításához” – mondta Gustavo Segura, Costa Rica turisztikai minisztere, hozzátéve: “Ez egy előrelépés a felelősségteljes turizmus terén.”
Costa Ricát a környezeti mozgalom világelsőjeként tartják számon; az ország törekvése, hogy 2050-re karbonsemlegessé váljon. Meg kell hagyni, jó úton haladnak: a nemzeti parkok Costa Rica tájának mintegy 25% -át teszik ki, az ország energiaforrásainak közel 30% -a megújuló, a terep mintegy 50% -a erdős – írja a Lonely Planet.
Teszt nélkül várják a látogatókat
Október végétől a Costa Ricára látogatóknak már nem kell negatív COVID-19 teszteredményt bemutatniuk az országba való belépéshez – ezt az augusztusi nyitás óra megkövetelték az utazóktól. November 1-től minden nemzetközi turista meglátogathatja Costa Ricát.
A külföldre utazás jelenleg a szokásosnál nagyobb kockázattal járhat, mivel a vírus terjedése előre nem meghatározható, országról-országra, óráról-órára változhat. Külföldi utazásukról alapos megfontolás alapján döntsetek, s e célból folyamatosan kövessétek figyelemmel a Konzuli Szolgálat utazási tanácsait is, itt.