A Széll Kálmán teret pásztázó Mekk Elek miniszobor
Kolodko Mihály szobrászművész Kárpátalján, Ungváron született, 1978-ban. Anyai ágon magyar, és hát a gyermek Misi – mint ahogy a nyári szünetben sok unoka – a nagyszülőknél, jelen történet szempontjából – a magyar nagyszülőknél landolt – a magyar-ukrán határhoz közel eső Királyházán, és Nagyszőlősön, ahol bizony a Magyar Televízió fogható volt.
A kis Misihez így jutottak el a 80-as évek kedvelt magyar rajzfilmsorozatai, mint például a Nagy ho-ho-ho horgász, a Kockásfülű nyúl, vagy épp Mekk Elek.
A Széll Kálmán téren napi szinten mindegy 150-200 000 utas fordul meg. Kolodko szobrocskája, Mekk Elek ezen tér pereméről pásztázza ezt az őrületet (már amikor van), és azon vacillál, a kezében lévő fúróval a tér melyik pontjára helyezze ki a furcsa-kurta betűkkel ellátott Moszkva tér elnevezésű táblácskáját. (A tér 1951 és 2011 között ezen a néven volt ismert.)
Kolodko Mihály, amikor a műhelyében jártunk, elmondta, hogy később fedezte csak fel, hogy az 1973-as televíziós bábfilmsorozat bábjainak – így Mekk Eleknek is – a készítője, Koós István 58 éven át a Széll Kálmán tér 3. szám alatt lakott.
Helyszín: Budapest, II. Széll Kálmán tér, a Vérmező útra felvezető lépcsősor alja.
A Kockásfülű nyúl a Budai várnegyed területén található
Kolodko Kockásfülű nyula a budai várnegyed talán leglátogatottabb pontjáról nézelődik a hatalmas távcsövével. Hogy épp Budapest csodálatos nevezetességeit kémleli, vagy éppen keresi a rajzfilmsorozat további mesehőseit: Krisztát, Menyust, Kistöfit, vagy éppen az örök rosszalkodó Mozdonyt ( a 4. gyermekszereplő), azt az olvasó fantáziájára bízzuk.
Helyszín: Budapest, I. Budai várnegyed, a sikló felső végállomása melletti támfal.