Harmadik évadával tért vissza a Netflix népszerű sorozata, a Bridgerton. A sorozat rajongói az új évadon felbuzdulva egyre gyakrabban utaznak el a Bridgerton ikonikus forgatási helyszíneire. A statisztikák szerint a sorozathoz köthető úti célok látogatottsága átlagosan 50 százalékkal nőtt az elmúlt évben Angliában. Az amerikai utazók körében pedig ez az arány 135% – írja a BBC. A lap a Bridgerton legszebb forgatási helyszíneit mutatta be, amelyek bárki számára szabadon látogathatóak.
Galériánk a fontosabb helyszínekről:
És íme a hetes lista, ahol a rajongók saját maguk is megtapasztalhatják a Bridgerton világának semmihez sem fogható atmoszféráját:
London
Azoknak, akik szeretik a Netflix túlfűtött lányregényét, Anglia nyüzsgő fővárosa kihagyhatatlan úti cél. Itt van rögtön a Temze mentén fekvő Királyi Botanikus Kert (Kew Gardens). A Sarolta királyné – Egy Bridgerton-története című előzményfilmnek számos jelenete ebben a parkban játszódik. A Kew Palotában élt III. György király és Sarolta királynő családjával együtt. A brit sorozat előzményfilmjének számos jelenetét a Belton-házban és a Királyi Csillagvizsgálóban forgatták, amelyet 1769-ben építettek, György utasítására, hogy onnan figyelhesse a Vénusz átvonulását.
Az Eloise és Penelope rajongók nem hagyhatják ki a Hatchard’s-t, London legrégebbi, 1797-ben alapított könyvesboltját sem. A Piccadilly környékén járva pedig ellátogathatunk a St James’s templomba is, ahol a második évadban Anthony Bridgerton és Edwina Sharma drámai esküvői jelenete zajlott. Mivel a templomban rendszeresen tartanak istentiszteleteket, ahhoz, hogy belülről is megcsodálhassuk az épületet, részt kell vennünk egyen.
Chatham
Londontól nagyjából egy órányira fekszik Chatham városa. a településen működő hajógyárat 1984-ben zárták végleg be, de a főbb épületeket a turizmus kedvéért újjáépítették. Egy része kereskedelmi kikötő, de itt található a Chathami Történelmi Hajógyár múzeum is, ahol például a HMS Ocelot tengeralattjárót is megnézhetjük. A település macskaköves utcáin sétálgatott a sorozatban Lady Featherington, Marinával.
De a település történelmi kikötője is fontos helyszín, hiszen itt boxolt az első évadban a herceg és Will Mondrich.
Mondrich karakterét egyébként Bill Richmond, a régenskorszakbeli Anglia kiemelkedő fekete bokszolója ihlette, akit a szigetország első fekete sportcsillagaként tartanak számon.
Bath
Londonból 90 perc vonattal Bath. A délnyugat-angliai városka meghatározó helyszíne a sorozatnak. Itt található Anglia egyetlen természetes melegvizes forrása. A korai források a várost római fürdőként jegyezték, Shakespeare korában pedig gyógyhatású forrásvizének köszönhetően vált az arisztokrácia egyik kedvelt kulturális központjává. Kis utcái dugig vannak rokokó és neoklasszicista stílusban épült műemlékekkel.
“A város aranyszínű, grúz kori kövei és mesés épületei tökéletes díszletet biztosítottak a korabeli Londonnak”- mondta a BBC-nek a Visit West, Bath turisztikai szervezetének szóvivője.
Ide látogatva az első megállónk legyen az ominózus Holbourne Múzeum. “Örömmel látjuk a sok turistát, akik Bridgertonból “Lady Danbury házaként” ismerik az épületet, és azért érkeznek, hogy maguk is lefényképezzék” – emelte ki a múzeum szóvivője a BBC-nek. Az eredetileg 1794-ben, Sydney Hotelnek épült Holbourne és fél hektáros, lenyűgöző kertje évszázadok óta vonzza a turistákat. A szállodát 1916-ban alakították át múzeummá.
Maga Sarolta királynő is a Sydney Hotel Sydney Place-szel szemben szállt meg, amikor 1817-ben Bathba érkezett.
A múzeumban megtalálható a királynő portréja, egy 1770-ből származó tubákos doboz, és egy kandallóóra, amelyet a királynő órás mestere készített, de Sarolta királynő egyik parókája is itt van kiállítva. A Royal Crescent Hotel & Spa része az a sorház is, amely a sorozatban a Featherington-rezidencia homlokzatául szolgál.
Ha a sorozat miatt utaznánk a városba, érdemes befizetni a Bridgerton tematikus sétaútra is, amit egy tipikus angol teadélután zár. Ha pedig megéhezünk, betérhetünk a sorozatbéli Madame Delacroix Modiste boltjába, ami a valóságban egy színvonalas étterem.
York
York történelmi város, amely rendkívüli kulturális gazdagságáról, festői tájairól és híres történelmi nevezetességeiről is ismert.
A települést 4 km hosszan középkori városfallal védték, ennek nagy része ma is bejárható. Anglia legrégebbi városának is nevezik. Nem meglepő hát, hogy Yorkot választották a Bridgerton egyik legfontosabb forgatási helyszínéül.
Itt találjuk ugyanis a sorozat híres Howard-kastélyt, ahol Simon Basset és Daphne Bridgerton a mézesheteket töltötték.
Oxfordshire
Oxfordshire régiója akkor lett Anglia egyik jelentős területe, mikor a 8. században megalapult Oxford városa. A hely egyeteméről, az Oxfordi Egyetemről híresült el, amelyet 1096-ban alapítottak és ma is a világ egyik legnevesebb iskolájának számít.
Az itt található Kingston Bagpuize House & Gardens a Bridgerton harmadik évadának új forgatási helyszíne ugyan, de a szemfüles tévénézőknek már a a Downton Abbey-ből is ismerős lehet. Oxfordshire-ben látogatva érdemes útba ejteni az Unesco világörökség részét képező, barokk stílusban épült Blenheim-kastélyt is, amely a sorozatban Sarolta királynő és III. György király otthonául szolgált.
Surrey
Londonból vonattal is könnyedén eljuthatunk a dél-angliai Surreybe. Ez a megye gazdagságáról híres: állítólag az országban a legtöbb milliomos itt él.
A Bridgerton első évadában itt, a mesés, 18. századi Painshill Parkban piknikezett a Featherington család. A pletykák szerint a harmadik évadban ismét felbukkan majd ez a legendás helyszín. Charles Hamilton csodás parkja modern, mégis magában hordozza az 1800-as évek jellegzetességeit is.
Buckinghamshire
Jody Ford, a Trainline vezérigazgatója szerint a Bridgerton szereplői a Buckinghamshire-i Claydon- házban is forgattak a harmadik évadhoz. Bár azt még nem tudni, hogy pontosan milyen jeleneteket rögzítettek itt – hiszen az évad második fele június 13-án debütál csak – , az azonban biztos, hogy ebben a 18. századi vidéki házban élt egy darabig Florence Nightingale, a világ egyik legismertebb ápolónője. Bár az épület 1620 óta a Verney-család tulajdona, számos szobája a mai napig nyitva áll a nagyközönség előtt. A látogatók kipróbálhatják a kanapékat és megérinthetik a bútorokat is, ahogyan azt egy “bridgertoni lakos” is tehette több, mint 200 éve.