Kedden adták át a helyreállított boldogkői várat, aminek közel 650 millió forintból valósult meg a belső felújítása és eredeti állapotának visszaállítása, valamint látogatóközpont is épült.
A Zemplén egyik látványossága kedvelt túracélpont, az Országos Kéktúra egyik állomása. Galériánkban mutatjuk a legfrissebb képeket róla:
A boldogkői Alsóvárban, a pinceterekben új kiállítóterek nyíltak meg. A Felsővár Palotaépülete nagyléptékű belső átalakítással visszanyerte eredeti, középkori térszerkezetét, annak földszintjén és emeletén is új kiállítások nyíltak.
Emellett elkészült egy hétnyelvű, tizennégy állomásból álló applikáció is,
az idegenvezető alkalmazáson keresztül – a tárlatok mellett – bemutatják a több mint hétszáz éves vár egykori lakóinak életkörülményeit, hétköznapjait.
Virág Zsolt, a felújítást koordináló Magyar Kastélyprogram Nkft. igazgatója a megnyitón azt mondta: a fejlesztés jelentősen hozzá fog járulni ahhoz, hogy a boldogkői vár a következő évtizedekben is rentábilisan tud majd működni.
Zavodni Ferenc, Boldogkőváralja polgármestere beszédében kiemelte, csaknem harminc éve üzemelteti a várat az önkormányzat. Elmondta, a látogatószámot az éves harmincezerről kilencvenötezerre sikerült növelni, a turisztika adta lehetőségek pedig a helyben élőknek jövedelemforrást biztosítanak.
A boldogkői vár története egyébként meglehetősen bonyolult, számtalanszor gazdát cserélt az évtizedek során. Házasság útján 1890-ben a Zichy család birtokába került, majd 1945 után állami tulajdon lett, feltárása 1963-ban indult.
Hamar népszerű turistacélponttá vált – ehhez nagyban hozzájárult, hogy az egykori palotarészben turistaszállót alakítottak ki, majd a 90-es években a turistaszálló megszűnt, a helyét hadtörténeti kiállítás és ólomkatona kiállítás vette át.