Ez hatalmasat fog szólni: új, szuperolcsó jegytípust vezetnek be a Balatonon
Remek biciklis úti céllá válik a Balaton. Idén nyáron különleges jegytípussal kedveskedik a bicikliseknek a káptalanfüredi strand: a kerékpáros csobbanójegyet azoknak találták ki, akik bicikliútjuk során rövid pihenőt tartanának egy fürdés erejéig, írja a We Love Balaton.
Csak bicikliseknek!
“Bevezetünk egy új jegyfajtát, amely egyelőre a káptalanfüredi kis strandon lesz majd elérhető. Az ún. “kerékpáros csobbanójegy” azoknak szól, akik
a kerékpárúton a strand előtt elhaladva rövid felfrissülésre vágynak, ezzel a jeggyel kedvezményesen csobbanhatnak a strandon, mielőtt tovább folytatják útjukat
– írja a márciusi Új Almádi Újság a város polgármesterével, Bercsényi Lászlóval készült interjújában. Szűcs Péter, Balatonalmádi alpolgármestere részletesebben is beszámolt a We Love Balatonnak az idei szezonban elsőként kapható jegytípusról. A belépőt kizárólag a biciklivel érkezők vásárolhatják meg, és két óra strandon tartózkodásra jogosít fel, mondta az alpolgármester. Aki esetleg túllépné ezt az időkorlátot, ki kell fizetnie a kerékpáros- és a napijegy különbözetét is.
A kerékpáros csobbanójegy ára ezer forint lesz.
A biciklit jegyváltás után a strandon belül tárolhatjuk majd, ami remek hír, különösen az e-bikeosok számára.

Kerékpáros strand lesz
A káptalanfüredi kis strand szinte teljesen megújul: fő profilja a kerékpárosok fogadása lesz. Szűcs Péter elmondta, hogy a város mind a négy strandja kap valamilyen tematikát, ami az arculatban és a szolgáltatók kínálatában, valamint a strandeszközökön is visszaköszön.
Az említett kerékpáros strand biciklis dizájnelemeket fog kapni: felajánlás útján érkezett, már nem használt kerékpárokat szerelnek majd fel a kerítésre, amelyek messziről is mutatósak lesznek élénk színeikkel
– emelte ki az alpolgármester.
A strand előtt jelenleg is található egy szervizoszlop, ugyanakkor azon is dolgoznak, hogy a strandon belül is elérhető legyen a szerviz. A strandon található vendéglátóhellyel is folynak az egyeztetések, hogy kifejezetten sportolóknak szánt ételeket is kínáljanak. “De akár spinningjátékokra, programokra is számíthatunk” – tette hozzá Szűcs Péter.