„Az első zöld építési kerítés a napokban készült el a Pilgramgassénál. Az ötven négyzetméteres zöldfal nemcsak szemetgyönyörködtető látvány, hanem felfogja a port és megköti a szén-dioxidot is” – írja a Turizmus Online. A bécsi Pilmgrassénél zajló metróépítést az eddig megszokott szürke acélkerítés helyett egy üde, zöléd mohafal választja le a városról. A Bécsi Közlekedési Vállalatnak ez az első ilyen akciója, de a tervek szerint 2022-től több hasonló projektet is indítanak.
A zöldkerítéshez szükséges, mintegy 750 kg mohát Svédországból importálták, ahol eleve is erre a célra termesztették őket. „A növényeket mindjárt azokon a lemezeken nevelték elő, amelyeket aztán csak ráerősítettek a kerítésen található faalaphoz. Azért a mohára esett a választás, mert ezek a növények igénytelenek és jól bírják az időjárás és a városi klíma megpróbáltatásait: a hőséget, a hideget, a szelet és a hosszabb szárazságot is.
A fal előtt dézsás növények sorakoznak díszfüvekkel, örökzöld futónövényekkel – mint a borostyán és a vadszőlő – valamint tarka őszi virágokkal és évelő dísznapraforgóval.”
A mohakerítés nem csak szemet gyönyörködtet, hanem nyáron hűti a környezetét, továbbá felfogja a port és megköti a széndioxidot is, ami környezetvédelmi szempontból sem egy utolsó tulajdonság.