Európa fővárosai szinte minden évszakban a leggyakrabban látogatott úti célok közé tartoznak. A különböző helyszínek turistalátványosságaival már számtalan cikkben foglalkoztunk, legújabb sorozatunkban a fővárosok gyerekbarát állomásait vesszük górcső alá. A harmadik részben – Szerbia fővárosa és Budapest után -, Bécs legjobb gyermekbarát helyszíneit gyűjtöttük össze.
Legjobb gyerekbarát bécsi múzeumok
Egy jó múzeum nemcsak szórakoztató, esős időjárás esetén is biztosítja a kellemes időtöltést. A bécsi Zoom Gyermekmúzeumnál nem is találhatnátok jobb helyszínt, ha rosszra fordul az idő az osztrák fővárosban. Igaz, az intézményt napsütésben is kár lehagyni a látnivalók listájáról a sok szuper programlehetőség miatt. A múzeum egyébként központi helyen van, így akár egy egész napos programot is építhettek köré. Az intézmény programkínálata szinte állandóan változik, de mindig szerteágazó lehetőségekkel rukkolnak elő minden korosztályra gondolva.
A Zoom Gyermekmúzeumnál van lehetőség például kézzel való festésre, gyakoriak a zenei műhelyek, no és természetesen rengeteg játék is gyermekek rendelkezésére áll. A különböző programokat képzett művészetpedagógusok vezetik, a foglalkozások jelszava pedig a szórakozva tanulás is lehetne. A múzeum korlátozott számú helyet tud biztosítani, így a nagy érdeklődés miatt mindenképp ajánlatos előre időpontot foglalni.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
A bécsi Illúziók Múzeuma szintén népszerű kirándulóhely a családok körében. Az interaktív tárlat során nem csak a gyerekeket ejtik ámulatba az optikai csalódások, illúziók és hologramok, hanem a felnőtteket is. A múzeumban olyan izgalmas elemeket is meg tudtok nézni, mint a forgó alagút, amelyen keresztül csak a fizikai erőkkel dacolva juthattok át. Emellett közkedvelt az intézmény antigravitációs szobája is.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
A Műszaki Múzeumban a technika lenyűgöző világába nyerhetnek betekintést a gyerekek.
A családbarát intézménybe egyébként nemcsak hogy ingyenes a belépés a gyermekeknek, de kalandparkot is kínál a 2-6 éves korosztály számára.
A felsoroltak mellett érdekes állomás lehet gyerekekkel a bécsi Csokoládé Múzeum, a Természettudományi Múzeum és a Zene Háza Hangmúzeum, ahol bárki megkomponálhatja a saját zenéjét.
Költségek: A ZOOM Gyermekmúzeum különböző stúdióiba változó áron lehet belépőkhöz jutni. Az ár általában 6-9 euró között mozog. A bécsi Illúziók Múzeumába 14 euróért tudtok online jegyet vásárolni, helyszíni vásárlás esetén viszont biztosít kedvezményeket az intézmény. A Műszaki Múzeumba 19 év alatt ingyenes a belépés, a felnőtteknek pedig 16 eurót kell fizetnünk a jegyekért. A Csokoládé Múzeumban 15 eurótól tudsz válogatni a különböző workshopok közt, a Természettudományi Múzeumba 18 euróba berülnek a felnőtt, míg 14 euróba a kedvezményes belépők.
Szabadtéri programok gyermekekkel Bécsben
A múzeumok mellé azért érdemes egy-két igazán aktív programot, például vidámparkozást vagy városnézést is betervezni. Ha szeretnétek egy falatot az egyik legcsodásabb bécsi kilátásából, tegyetek egy kört az ikonikus helyi óriáskeréken, ami 64,75 méter magasságig juttat el titeket. Ezzel a programmal ötvözitek a városnézést és a szórakozást. Hasonlóan szuper városnézős alternatíva a szerte a városban lévő fiákerekkel, azaz a kétlovas hintókkal való utazás is.
Az óriáskerék a bécsi Práter vidámpark (Prater Wien) bejáratánál található, az intézmény egyik közkedvelt pontja a Liliput vasút. A város és környéke egyébként több izgalmas vidámparkot is rejt.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Bécs külvárosában, közvetlenül a Laaer Berg üdülőterület mellett bukkanhattok a híres Bohém Práterre (Böhmischer Prater). Ez a kis vidámpark különösen alkalmas olyan családok számára, akik egy pihentető napot szeretnének eltölteni távol a nagyvárosi zajtól. Akárcsak nagy testvére, a bécsi Prater, a Böhmischer Prater is izgalmas játékokkal várja az utazókat.
Mivel nyakunkon a nyár, kár nem megnézni egy-két strandolós helyet. Az Alte Donau rekreációs területnél rengeteg mód van az aktivitásra: a fürdés mellett focizhattok, tollaslabdázhattok, de megcsodálhatjátok a helyszín ökológiai adottságait is.
A Donau park szélén álló 252 méter magas Duna-torony szintén Bécs egyik nevezetessége és népszerű kirándulóhelye. A 150 méter magasan lévő kilátóteraszról csodálatos panoráma nyílik Bécsre.
Költségek: Az óráskerékre 14 euró a felnőtt jegyek ára, a gyerekeknek 6,50 eurót kell fizetni. A Prater intézményeinél minden játékért külön kell fizetni, ezek kb. 3,5 és 15 euró között mozognak. A Duna-toronyhoz 18 eurótól vehetnek jegyet a felnőttek, a kedvezményes belépők ára 14,40 és 5,40 euró között mozog.
Helyszínek állatbarátoknak
A világ legrégebbi állatkertjeként ismert Schönbrunni Állatkert turisztikailag már teljesen elválaszthatatlan Bécstől. Az intézmény nemcsak az UNESCO világörökségének része, de sorozatban ötször nyerte el az „Európa legjobb állatkertje címet” is. A híres Schönbrunni kastély területén található állatkertet 1752-ben nyitották meg.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
A 17 hektáros területen 700 állatfaj él, amelyek közül néhány veszélyeztetett. Ide tartoznak a pandák, tigrisek, orangutánok, jegesmedvék, koalák és elefántok is.
A Tenger háza (Haus des Meeres) is egy igazi klasszikus a gyerekeknek. A helyszínt egyaránt ajánljuk gyerekek és felnőttek számára. Ha valaki nem szereti a zsúfoltságot, a Haus des Meeresbe akkor érdemes menni, amikor jó az idő. Ebben az esetben kevésbé forgalmas a hely.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Költségek: A Schönbrunni Állatkertbe 24 euró a felnőtteknek a belépés, a 6-18 év közöttieknek és fogyatékkal élő személyeknek 15,50 euró a jegy ára. 6 éves kor alatt nem kell belépőt vásárolni. A Haus des Meeres intézménybe 22, 90 euró a belépés felnőtteknek, a 6-15 év közöttieknek és fogyatékkal élő személyeknek 9,80 euró a jegy ára, 3-5 éves kor között pedig 6,50. 3 éves kor alatt nem kell belépőt vásárolni.