Július 20-án indulnak majd neki idén az úszók, hogy Révfülöp és Balatonboglár között megtegyék az 5,2 kilométeres távot és ezzel átússzák a magyar tengert. A biztonságról 3 kórházhajó,150 vitorlás, több motorcsónak, vízimentők, rendőrök,orvosok és egészségügyi szakemberek gondoskodnak majd.
Nagyon fontos a biztonság
Az esemény története, amely 1979-től származik, folyamatos fejlődésen ment keresztül, de mindig is a biztonság volt a legfontosabb szempont – mondta Máth István, a Budapest Sportiroda ügyvezetője. Idén sem lesz ez másként, a 42. Lidl Balaton-átúszás során. A startot csak az előre tervezett időpontban, július 20-án reggel 7 órakor indítják, ha az időjárás minden szempontból megfelelő. Legalább 22-23 fokos vízhőmérséklet és szélmentes, enyhe hullámzás szükséges az úszók biztonsága érdekében. A végső döntést a verseny hetének csütörtökén hozzák meg a meteorológusok előrejelzése alapján – írja a Blikk.
A biztonsági intézkedések középpontjában mintegy 150 vitorláshajó áll, amelyek egy úszófolyosót alkotnak a Balaton két partja között, rajtuk önkéntes segítőkkel. Az 5,2 kilométeres távnak minden résztvevő biztonságban vághat neki, mivel akinek szükséges, az 50 méterenként megpihenhet, sőt akár a vízből is kimászhat.
Bár a legjobbak általában gyorsan teljesítik az 5,2 kilométert, az átlagos úszóidő közel három óra.
Egyre drágább élmény
Idén a Balaton-átúszást is utolérte az infláció: az esemény jelentősen drágult, ami sok családot felháborított – írja a Szeretlek Magyarország.
A helyszíni nevezés idén már 20 ezer forint, ami közel kétszerese a két évvel ezelőtti árnak.
Két éve ugyanis a helyszíni nevezés még csak 13 ezer forintba került, az aranykártyásoknak pedig 10 ezer forintba. Az Aranykártyával rendelkezőktől idén 18 ezer forintot kérnek.
Tavaly még 16 ezer forintért lehetett nevezni előzetesen a teljes, 5,2 kilométeres távra, idén április 22-ig 17.500 forint volt az early bird nevezési díj. A Spuri Aranykártyával rendelkezők számára is csak kicsit olcsóbb, 15.500 forintba került az időben megvett jegy.
A nevezési díj tartalmaz egyébként egy egyedi érmet, időmérést, eredménylistát, online oklevelet, célcsomagot, és az ÁFA is benne van, ami a díj 27%-a.
Bár a rendezvényre több mint tízezren beneveztek, sokan pénzlehúzással vádolják a szervezőket.