Elsőre talán nem is gondolnád, hogy milyen különleges és közeli állatkerteket fedezhetsz fel a szomszédos országokban. Cikkünkben 7 különböző intézményt ajánlunk. Mindegyik parkban van valami egyedi sajátosság, sőt, az ott élő állatritkaságok mellett az adott országra jellemző egyedekről is többet megtudhatsz egy túra során.
Zoo Vrt Osijek – Horvátország legnagyobb állatkertje
A romantikus Dráva partján fekvő Eszék (Osijek) olyan hely, ahol bárki találhat magának elfoglaltságot. Ha erre járnátok, érdemes felfedezni a környéken lévő pincészeteket és szőlőültetvényeket, jókat lehet túrázni a helyi kastélyokhoz és erdőkhöz, a kisgyermekes családok pedig mindenképp látogassanak el az eszéki állatkertbe.
Horvátországban jelenleg három állatkert működik, amelyek közül a Zoo Vrt Osijek a legnagyobb. Az intézmény területe körülbelül 11 hektár, és jelenleg mintegy 1050 állatnak, köztük medvéknek, zsiráfoknak, farkasoknak és szurikátáknak ad otthont.
A csodás elhelyezkedés és rengeteg állat mellett a kedvező áru belépőjegyek miatt is bátran ajánljuk az állatkertet. A 3 év alatti gyermekek ingyenesen látogathatják a parkot, 3 év felett pedig 2 euró a belépés. A felnőtteknek 4, a diákoknak 3 euróba kerül a belépők ára. Eszékre egyébként körülbelül egy óra alatt lehet eljutni Harkánytól.
Google értékelés: 5/4,5
Javasolt időtartam: 1-3 óra
Malkia Park – A mentett állatok menedéke Szlovákiában
A dél-szlovákiai Malkia Park nem egy szokványos állatkert. Az intézmény kezdeti küldetésének azt tekintette, hogy megmentse azokat a macskaféléket, amelyeket nem megfelelő körülmények között tartottak a különböző cirkuszokban vagy állatkertekben.
Ugyanakkor ma már más olyan állatfajok is menedékre lelnek a Malkia Parkban, akikre már nem tartottak igényt, esetleg kínozták őket. Mivel ezen élőlények már nem élnék túl a vadonban, a parkban magánforrások segítségével teremtettek otthont számukra.
A dióspatonyi Malkia Park 2016 júniusában nyitotta meg kapuit. Az intézmény az a nőstényoroszlán után – Malkia – kapta a nevét, akit elsőként mentettek meg.
A parkban rengeteg macskaféle, köztük oroszlánok, tigrisek, párducok, jaguárok is élnek, de lehet találkozni papagájokkal, szurikátákkal, nyulakkal, kengurukkal és teknősökkel is a területén, sőt, a túra végén egy-két állatot is meg lehet simogatni.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Az intézmény körülbelül egy óra autóútra van Komáromtól. Felnőtteknek 15 euró, 3 év feletti gyermekeknek és diákoknak 11 euró a belépőjegyek ára. Három éves kor alatt a Malkia Parkba is ingyenes a belépés.
Google értékelés: 5/4,7
Javasolt időtartam: Legalább 1,5 óra
SikaluZoo – A jobb közérzetért Szlovéniában
„Ez egy tényleg csodálatos intézmény, már sokszor jártam itt, és mindenképp visszatérek majd” – írta egy látogató a szlovéniai sikaluZooról. Az intézmény őszintén hisz abban, hogy az állatok javítanak az emberek közérzetén és egészségén. A céljuk így az állatok őrzése, gondozása és tenyésztése mellett az, hogy igazi állatbarátokká nevelje a fiatal generációkat.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
„A látogatóink elsősorban olyan gyerekek, akiknek be szeretnénk mutatni a természetet és az állatokat. De szívesen látjuk azokat is, akiknek tanácsra van szükségük, hogy hogyan találják meg a kapcsolatot és a bizalmat az állatokkal” – írják az oldalukon.
Az állatkert Boračeva településen, Radenci községben, Mura folyó közelében található. A parkot gyönyörű erdő és bortermelő dombok veszik körül.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
A látogatók a nézelődés mellett simogathatják, etethetik és fényképeket is készíthetnek az állatokról. Az intézményben az Európában honos egyedeken túl élnek például kenguruk, mosómedvék és több majomfaj is.
A 2 év alattiak ingyenes léphetnek a SikaluZoo területére, gyermekeknek 14 euróba, míg felnőtteknek 12 euróba kerül a belépés.
Google értékelés: 5/4,7
Javasolt időtartam: 1,5–2,5 óra
Palicsi Állatkert – Gyönyörű környezetben Szerbiában
A Palicsi Állatkert Szerbia északi részén helyezkedik el, a gyönyörű Palicsi-tó közvetlen közelében. A park 10 hektárnyi megművelt területből áll, amin 150 állatfajt helyeztek el. Többek között medvéket, leopárdokat, majmokat és oroszlánokat is meg tudtok itt nézni.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Ez az állatkert sem számít tucatnak, mivel a területén például egy botanikus kertet is felkereshetnek a látogatók, emellett gyakran tartanak itt képkiállításokat, szemináriumokat, szakmai gyűléseket és konferenciákat.
A gyermekekkel emellett érdemes megnézni a park játszóterét és állatsimogatóját is.
A Palicsi Állatkert az év 365 napján nyitva áll, és évente több mint 150 ezren látogatnak a helyszínre. Az intézménybe 5 éves korig (egyénileg) ingyenes a belépés, a 15 év feletti gyermekeknek 300 dinár, felnőtteknek 400 dinár a belépő.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Google értékelés: 5/4,5
Javasolt időtartam: körülbelül 2 óra
Miki Zoo Szerbiában – Gyerekeknek és tudósoknak
A Miki Zoo legalább annyira remek hely állatbarátoknak, gyermekes családoknak, mint tudósoknak és ornitológusoknak. Az 1988-ban megalakult intézmény Szerbia egyetlen magánállatkertje.
A koluti parkban mintegy 100 állatfaj található a világ minden tájáról, az élőlények közt kétféle flamingó (a Mikin kívül csak a frankfurti állatkerten lehet megtekinteni ilyen példányokat), továbbá más ritka madarak számítanak igazi különlegességnek.
Az állatkertben emellett vannak például dámszarvasok, szamarak, pónik, fehér és fekete hattyúk, pitonok, medvék, majmok és mókusok is. A parkot hét és fél hektáros erdővel, pázsittal és egy tucatnyi mesterséges tóval tették egyedivé, így szintén olyan helyszín, amit kellemes élmény bejárni.
A Miki Zoonál euróval, forinttal és szerb dinárral is fizethettek, a belépők ára pedig 800 forint körül van.
Google értékelés: 5/4,8
Javasolt időtartam: 1,5-2 óra
Nagyváradi Állatkert – a nyugalom oázisa
A Nagyváradi Állatkertet gyakran nevezik a nyugalom oázisaként. Az intézmény így az egzotikus állatok megfigyelése mellett alkalmas a kikapcsolódásra is a különleges hangulata miatt.
A Nagyváradi Állatkert Románia egyik legmodernebb létesítménye. A parknál prioritást élvez az állatok jólléte, így a szellős, nyugalmas kialakítást helyezték előtérbe.
🐯🐅🐾🎉🥳
În fiecare an, pe data de 29 iulie, se sărbătorește Ziua Internațională a Tigrului, o sărbătoare menită să atragă…
Közzétette: ZOOO – 2023. július 29., szombat
Az intézményben megközelítőleg 150 emlős-, madár-, hüllő- és halfajnak ( ez több mint 700 példányt takar) adnak otthont. Az állatkertben elhelyezett hat majomfaj, a zebrák, a szurikáták és a nagymacskák számítanak nagy közönségkedvencnek. Emellett Romániára jellemző fajokat, köztük medvéket, farkasokat, szarvasokat és őzeket is meg tudtok itt nézni.
Nagyvárad körülbelül 3 óra 45 percre van Budapesttől.
Google értékelés: 5/4,4
Javasolt időtartam: 1-2 óra
Herbersteini Állatpark – hatalmas vadaspark
A Herbersteini Állatpark hatalmas területén az állatok, a természet, a történelem és a művészet világában is elmerülhetsz.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
A kelet-stájerországi kirándulóhelyen több mint 700 állatfaj honos. Az intézmény Közép-Európa egyik legnagyobb vadasparkja, a 46 hektáros területen 5 kontinens 90 állatfajával ismerkedhetsz meg közelebbről.
A parkban él többek között fehér barokk szamár, uráli bagoly és kétujjú lajhár is.
A ritka és gyönyörű állatok mellett érdemes felkeresni az 1100 m2-es „Herbie’s Spielewelt” nevű beltéri játszóteret, ahol a 2 – 12 éves gyerekek bármilyen időjárási körülmények között jól szórakozhatnak. A Herbersteini Állatparkban egy felnőtt belépő 19,50 euróba kerül, míg a gyermeknek 9,50 euró egy jegy.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Google értékelés: 5/4,6
Időtartam: 2,5–4,5 óra