Lássuk, milyen remek programokat találhatunk, ha ellátogatunk Zalaegerszegre!
Mi innen kezdtük a kis csillagtúránkat, mivel itt volt a szállásunk, méghozzá egy teljes hetet töltöttünk itt tavaly nyáron. Azt hittem, hogy egy nap után már nem lesz programunk, de végül annyit jöttünk-mentünk, hogy villámgyorsan elszállt az az egy hét.
A belváros bájos kis főutcáin (meglepő módon kettő van) relatív gyorsan végigsétálhatunk, így mindenképp javaslom, hogy ha ezt a környéket járnád be, előbb lassulj le kicsit, itt valahogy nincs miért rohanni. Egyél egy finom fagyit, nézegesd a városi nyüzsgést és látogass el a Göcseji Falumúzeumba. Itt rendszeresen vannak vásárok, szezontól és ünneptől függően áprilisban Szent György-napi keramikus fesztivál, július végén Mária Magdolna búcsú, ősszel szüreti fesztivál.
Aki szereti a komolyzenét, annak ajánlom a Református Templomot, ahol orgona koncerteket tartanak, vagy épp a hajdani zsinagóga épületét, amely ma hangverseny helyszíneként és kiállítóteremként szolgál.
Persze a gasztronómia szerelmeseinek sem kell itt nélkülözniük, bár az én férjem a közelükben lévő ikonikus cukrászda Zala kockájára esküszik. Sajnos a diétám miatt én nem kóstolhattam meg ezt a csodát, de aki igen csokis helyi finomságra vágyik, az mindenképp tegyen egy próbát!
Ha rossz az idő és nem tudunk fürdeni a közeli Gébárti-tóban, akkor még mindig van lehetőségünk ellátogatni az AquaCitybe. Bármelyikre is essen a választásunk, biztos, hogy az egész család jól érezheti magát egész nap. Én mondjuk a tóra esküszöm, szuper homokos a partja, férfiaknak ideális pecázós helyszín és még kempingezni is lehet.
A másik nagy kedvencem a környéken a Csácsbozsoki Arborétum. Ez a 83 hektáros védett terület alig 4 kilométerre található Zalaegerszeg határáról. Az arborétumban számos védett növényfaj is megtalálható, például szálkás pajzsika, turbánliliom, ciklámen, és számos egyéb különleges szépség.
És végül jöjjön még egy igazán jó családi/romantikus program: látogassunk el a Bazita nevű városrészbe, ahol a TV-torony található. Innen gyönyörűszép panoráma nyílik a környező dombokra és a városra is!
Igyunk itt egy finom limonádét, vagy évszaktól függően egy forrócsokit és legeltessük a szemünket a zalai dombokon! Különösen ajánlom ezt ősszel, amikor ezernyi árnyalatban pompázik a táj.
Aki pedig szeretné megnézni milyen a kilátás Göcsej legmagasabb pontjáról, az kapaszkodjon fel az ún. Kandikóra. A legenda szerint Kandikó vezér a népvándorlás idejében pusztította és fosztogatta a környéket. És ha ez még nem lett volna elég, kiszemelte magának Csatár magyar vitéz feleségét, így a férjet közös vadászatra invitálta. Csatár sajnos belesétált a csapdába, elfogadta a meghívást, azonban vadászat helyett Kandikó katonái várták, akik a mélybe dobták. Kandikó biztos akart lenni abban, hogy Csatár valóban meghalt, így túl közel merészkedett a hegy széléhez, ami ekkor füstöt és tüzet kezdett el hányni, majd őt is a mélybe taszította. Innen a mondás, hogy ha tiszta a Kandikó, akkor jó időt ígér, ha pedig gőzölög, akkor rossz idő jön.
Bárhogy is legyen, ha felmegyünk a Kandikóra és szétnézünk, nem kérdés többé, miért is imádják ennyire a helyiek a zalai dombokat.