A gyűrűs napfogyatkozás során a Hold a Nap és a Föld közé kerül, árnyékot vetve a Földre. Mivel a Hold távolabb van a Naptól, mint egy teljes napfogyatkozás esetén, nem takarja el teljesen a Napot, így egy látványos „tűzgyűrű” alakul ki az égitest körül – írja a Space. Ez nem összekeverendő a teljes napfogyatkozással, amikor a Hold teljesen eltakarja a Napot, és rövid időre éjszakai sötétséget tapasztalhatunk.
Bár igazán jól csak egy kis területről lesz majd látható a rendhagyó égi jelenség, azoknak, akik nem tudják a helyszínről megcsodálni, online közvetíti majd az eseményt a Space blog (a közvetítés linkjét később osztják majd meg.)
Szabad szemmel tilos belenézni
Fontos, hogy még a részleges vagy gyűrűs napfogyatkozás esetén se nézzünk soha közvetlenül a Napba! Ha szabad szemmel szeretnénk követni az ilyesmit, feltétlenül be kell szereznünk egy védőszemüveget, és a kamerát, távcsövet, teleszkópot is speciális napszűrővel kell ellátni.
A gyűrűs napfogyatkozás útvonala körülbelül 267 kilométer széles lesz, a Csendes-óceánon kezdődik napkeltekor, és a Dél-Atlanti-óceánon ér véget napnyugtakor. Bár az útvonal mintegy 14 163 kilométer hosszú, mégis csak két országot fog érinteni. Az alábbi helyeken lesz látható szabad szemmel a „tűzgyűrű”:
a Húsvét-sziget, Chile, és az Argentínában található Perito Moreno Nemzeti Park, Puerto Deseado és Puerto San Julian.
Távolabb részleges napfogyatkozást tapasztalnak majd
Enyhe részleges napfogyatkozás is látható lesz Mexikóban, különösen Baja California Sur nyugati partvidékén és Jalisco bizonyos részein. Azonban minél közelebb van valaki az annularitás útvonalához – ahol a gyűrű látható – annál intenzívebb lesz a részleges napfogyatkozás élménye.