Az árvízveszély miatt szerdán délelőtt biztonságba helyezték a Margitszigeti Kisállatkert 110 állatát – tájékoztatta a Fővárosi Állat- és Növénykert szerdán az MTI-t.
Mint írták, a bemutatóhelyet fenntartó
Fővárosi Állatkert 20 szakemberének bő három óra alatt sikerült evakuálnia a kisállatkertet,
noha az előkészületek már a múlt héten elkezdődtek.
A legtöbb állatot viszonylag egyszerűen el lehetett szállítani, de a dámszarvasokat bódítani kellett. Az állatok a margitszigeti helyszínről átmenetileg a városligeti állatkertbe kerültek.
Korábban 2013 júniusában, illetve 2006 áprilisában volt szükség a Kisállatkert kiürítésére – idézték fel a közleményben.
Átadták a megújult Vombatvárat
A szerdai állatkerti hírek közé tartozik, hogy jelentősen kibővítették a vombatok bemutatóhelyét a Fővárosi Állat- és Növénykertben, az újjászületett létesítményt szerdán adták át.
A 2011-ben létesült kifutó és belső férőhely kibővítésére, jelentős átalakítására azért volt szükség, mert az idős tenyészpár, Molly és Wally mellett – akik továbbra is az állatkert lakói maradnak – egy fiatalabb tenyészpár is oda költözik. A hároméves nőstény állat, Mia budapesti születésű, jövendőbelije, a nála egy évvel idősebb hím, Kaoota pedig nemrégiben érkezett a Koppenhágai Állatkertből.
Az új hím állatot a megújult létesítmény átadásán mutatták be a közönségnek.
A megújult Vombatvár, amely négy külső és négy belső, szükség esetén egybenyitható, de teljesen külön is választható részből áll, elegendő férőhelyet biztosít a már 6 kölyköt felnevelő idősebb, illetve az új, fiatalabb tenyészpárnak, továbbá a jövendőbeli utódoknak is.
Az átalakításhoz szükséges mintegy 20 millió forintnyi költséget az Állatkerti Alapítványhoz beérkező támogatásokból fedezték.
A vombatok az erszényesek csoportján belül a koalákkal állnak közelebbi rokonságban, csak épp nem a fákon, hanem a talajszinten, illetve földalatti üregekben élnek. Ezért tréfásan szokták “földi koaláknak” is nevezni őket. A kenguruktól eltérően, de a koalákhoz hasonlóan a vombatok erszénye hátrafelé nyílik, ami többek között azért is szerencsés, mert ásás közben nem megy tele földdel.