A foglalások közel kétharmada 5-7 éjszakás tartózkodás. A horvát Adriára utazók háromnegyede az apartmant részesíti előnyben a szállástípusok közül. A legtöbb magyar augusztusban és júliusban látogat el Horvátországba – derül ki Szallas.hu szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményéből.
Zadar a listavezető
Nincs változás, továbbra is a Kvarner-öböl és Dalmácia – Zadar régió vonzza a legtöbb magyar vendéget Horvátországba a Szallas.hu foglalási adatai szerint a május-szeptemberi időszakban. A települések közül Vir és Crikvenica emelkedik ki az élmezőnyből, kettejük között viszont szoros a verseny.
„Mindkét település évek óta az élen végez, csak a sorrend cserélődik fel közöttük – magyarázta Molnár Tímea, a Szallas.hu Horvátországért és Ausztriáért felelős menedzsere. – Vir elsősorban a gyermekbarát, lassan mélyülő, homokos tengerpartjai miatt lehet közkedvelt a magyarok körében, míg Crikvenica tengerparti sétányairól, hangulatos éttermeiről és kalandos vizes programkínálatáról híresült el.”
A foglalási számok alapján őket követi Njivice, Selce, Zadar, Starigrad, Medulin, Vodice, Bibinje és Dramalja.
A top tíz település lista foglalási számaiból kiderül, hogy az ezekre a településekre szóló összes foglalás 36 százaléka Virbe és Crikvenicába szól. A top 10 település pedig az összes horvát foglalás 40 százalékát jelenti.
„A dobogó harmadik helyezettje, Njivice Budapesttől mindössze 4-5 órányi autóúttal elérhető, érthető, hogy sok magyar választja” – tette hozzá Molnár Tímea. A menedzser azt is elárulta, hogy ugyanakkor a magyar utazók egyre nyitottabbak Dél-Horvátország desztinációi felé is, a legnagyobb növekedést a foglalási számokat illetően a tavalyi évhez képest Dalmácia – Dubrovnik és Dalmácia – Sibenik régiókban látják.
Legalább egy hétre utazunk
A Szallas.hu adatai szerint a 7 éjszakás tartózkodási idő a legjellemzőbb az idei szezonban, a foglalások 23 százalékával. Minden ötödik foglalás 5 éjszakára szól, a foglalások 18 százaléka 6 éjre, 17 százaléka 4 éjre. A szállástípusok között az apartman messze a legkeresettebb, a foglalások háromnegyedénél ezt a szállástípust preferálták.
„Bár a hoteleket és resortokat arányaiban kevesebben választották (21%) eddig, mint az apartmanokat, ugyanakkor itt is növekedést látunk a foglalások számában tavalyhoz képest – mondta a menedzser. – Továbbra is nő az érdeklődés a minőségi, több szolgáltatást nyújtó szálláshelyek felé, a legnagyobb növekedés tavalyhoz képest a resort kategóriában történt.”
A foglalási adatok arról is árulkodnak, hogy a Szallas.hu oldalán Horvátország szálláshelyeit lefoglaló magyarok többsége (29%) 4 fős család / társaság és a páros utazók (25%).
A horvát foglalások kapcsán sokan informálódnak a Szallas.hu magyar nyelvű ügyfélszolgálatától.
A szeptember már majdnem olyan népszerű, mint a június
Bár még mindig augusztus és július a klasszikus főszezon a Horvátországban vakációzók körében, de egyre népszerűbb a májusi elő- és a szeptemberi utószezon.
„Az idei szeptemberi előfoglalások szintje július 31-én csaknem eléri az idén júniusban megvalósult foglalások számát” – avatott a részletekbe Molnár Tímea. Itt további növekedést várnak, ugyanis ezt támogatják éppen futó kampányukkal is. Szeptemberi távozással idén 21%-kal több foglalást rögzítettek már most, mint tavaly ilyenkor. Az utószezon mellett szólnak a kedvező árak, ekkor már kevesebb a turista és az aktív időtöltéshez tökéletes az időjárás.