A boldogság március 20-i nemzetközi napja alkalmából tette közzé éves jelentését a World Happiness Report – írja a Roadster.hu.
A felmérés során arra kerestek választ, hogy miként értékelik a különböző államok lakosai egy nullától tízig terjedő pontrendszerben az életüket az alábbiak alapján: milyen mértékű társadalmi hozzájárulásra számíthatnak, ha gondba esne, mekkora szabadságra tarthatnak számot életük fontos döntéseiben, mennyire tartják megvesztegethetőnek a társadalmat amiben élnek, mennyire vélik jólelkűnek magukat és mennyire látják komornak a jövőt.
A tanulmány készítésénél figyelembe vették az egy főre eső GDP-t, és az előrelátható, egészségben eltölthető élettartamot is.
A kutatás eredménye igazolta az elmúlt hat évet: most is Finnország lett a legboldogabb állam, de megőrizte a helyét Svédország, Dánia, Izland és Norvégia is a top tízben.
Viszont az Egyesült Államok és Németország is kiesett az első húsz helyezett közül, ez pedig igazolja azt, hogy egyes nyugati országokban a fiatalok körében nőtt a boldogtalanság. A helyükre érkezett Costa Rica és Kuvait. Előbbi a tizenkettedik, utóbbi a tizenharmadik helyig jutott a friss listán.
Magyarország az ötvenhatodik helyre futott be, öt helyet rontva a tavalyi ötvenegyedik helyről.
A kelet-európai országok közül Szerbia, Bulgária és Lettország számolt be a legnagyobb boldogságnövekedésről.
A humanitárius katasztrófa által sújtott Afganisztán az utolsóhelyen áll továbbra is.