Nem mindennapi természeti jelenség játszódott le a napokban a Csendes-óceán közepén, Japán partjaitól nem messze. Egy eddig egyáltalán nem ismert víz alatti tűzhányó ugyanis működni kezdett, a kibocsájtott magma pedig természetesen azonnal kölcsönhatásba lépett az azt körülvevő vízzel – írja a Telex. A kitörés során a helyiek beszámolói alapján
percenként több mint 50 méter magas füst- és hamufelhők emelkedtek a magasba,
amiről lenyűgöző fotók is készültek.
Ennek a két anyagnak a kölcsönhatásából, valamint hamuból és szikladarabokból alakult ki a területen egy új sziget. Japán környékén egyébként is meglehetősen sok a kisebb tűzhányó, amik közül soknak a létezéséről nem is tudunk. Idén például kiderült, hogy az ismert 6000 kis földdarab mellett minden bizonnyal legalább ugyanennyi van, amiket eddig nem is ismertek.
Ennek az oka az, hogy ezek a víz alatti vulkánkitörések során keletkezett szigetek egyszerűen nem elég ellenállóak a hullámokkal, a környezeti hatásokkal szemben, ezért hamar el is tűnnek. A szakemberek szerint a most kialakult sziget kétféle út előtt áll: vagy a környezet áldozatává válik vagy az újabb kitörések miatt megerősödik és nagyobb lesz.