Többször és fokozatosan emeltek árakat a különböző fürdők, aminek köszönhetően mostanra majdnem kétszer annyiba került egy belépőjegy – írja a Világgazdaság.
Rosszul teljesített az első negyedév
Balogh Zoltán, a Magyar Fürdőszövetség főtitkára a lapnak elmondta, hogy a meghosszabbított iskolai szünetnek köszönhetően nagyon jól indult az idei év a fürdőkben, de utána jött a szokásos holtszezon.
A koronavírus előtti időkhöz képest 15 százalékos volt a visszaesés az első negyedévben.
A helyzet nem sokat javult mostanáig. Sok gyógyfürdő forgalmán meglátszik az orosz turisták hiánya, akiknek száma körülbelül a tizedére csökkent. A főtitkár szerint a külföldi vendégek a koronavírus óta leginkább csak Budapestre mennek, vidékre nem.
Egyedül a Széchenyi-pihenőkártya élénkíti a belföldi turizmust.
A tanév végével kapcsolnak teljes fokozatra a strandok
A nyár közeledtével fokozatosan nyitnak ki a fürdők. Sokan készülnek a pünkösdi hosszúhétvégére, de a legtöbben csak a tanév végével kezdenek teljes kapacitással működni.
A főszezonban több helyen is számítani kell további 10-15 százalékos drágulásra.
A jegyárak azért is emelkedhetnek most ilyen nagy mértékben, mert a pandémiás időszakban rendelet tiltotta, hogy a fürdők megemeljék a jegyárakat. Tavaly július 1-től viszont fokozatosan elkezdték az árak emelését.
Sokat rontott a fürdők helyzetén, hogy a korábban egységes, ma már nagyon különböző áram beszerzési ára és a vízkezelő vegyszerek brutális megdrágultak. De a minimálbér és a garantált bérminimumhoz való igazodás is jelentősen megnövelte a fürdők önköltségét.
Mostanra nem találni olyan strandot, ahová 2 ezer forint alatt belehetne jutni. Budapesten a történelmi fürdőkben a belépőjegyek árai megközelítik a 10 ezer forintot.