A Budapest Gyógyfürdői és Hévízei Zrt. arra számít, hogy 2023-ban a gazdaságot sújtó hatások nem eszkalálódnak, konszolidálódik az energetikai helyzet, az infláció növekedése megáll, nem lesz újabb súlyos járványhullám és a fürdők folyamatosan nyitva tarthatnak.
A BGYH üzleti tervében az is szerepel, hogy az árbevételt 16-ról 19 milliárd forintra kívánja növelni.
A bevétel növelése érdekében a nem történelmi fürdők belépőjegye 15 százalékkal, míg a történelmi fürdők belépőjegye 33 százalékkal drágul.
A BGYH az emelést a turisták fizetőképességével és a forint romlásából eredő folyamatos „leárazódással” indokolja. Szerintük a Széchenyi és a Rudas belépőárai az emelést követően sem fogják meghaladni a nemzetközi versenytársainknál alacsonynak számító 27 eurós árat.
A történelmi fürdők jegyárainak emelésével részben ellensúlyozni tudják az energiaárak extrém drágulását. Emelés nélkül viszont csak a bevételek szinten maradásával tervezhetnének – olvasható az üzleti tervben.
Fontos szempont volt a tervezéskor a Gellért gyógyfürdő március végére várható bezárása, amit a szálló felújításának megkezdése miatt nem halaszthatnak tovább.