Az ajándékválasztás mindig stresszes meló, hiszen a legritkábban fogjuk meg az első kezünk ügyébe keveredő dolgot, majd hajítjuk lezseren bele a kosárba, hogy jó lesz ez a Sanyinak. Ha nem a legdirektebb módszert választjuk (Sanyikám, mit kérsz karácsonyra), akkor csakhamar olyan helyzetben találjuk magunkat, amiben képesek vagyunk akár órákat is tépelődni, meg egyik lábunkról a másikra állni azon, hogy mégis minek örülne a legjobban ez a Sándor.
Kísérletezhetünk olyan dolgokkal, amiket szeret, de karácsonyra enni-innivalót adni elég snassz dolog, pláne, ha közeli rokonról van szó, a hobbijait meg ne próbáljuk nulláról megfejteni, mert nagyjából 99 százalékos biztonsággal fogunk olyasmit venni, ami 1; már megvan neki, 2; gagyi, 3; megkapta mástól is.
Gondolkodhatunk ilyen semmitmondó, giccses izékben is, mint karácsonyi asztalterítő, vagy mindenféle díszcuccok, amiknek a legtöbb háztartásban egy külön szekrényt tartanak (ezzel mi legyen, tedd a többi közé) és szépen, apránként lábujjhegyen továbbadják őket. Aztán természetesen eljön majd az a végtelenül kínos nap és pillanat is, amikor ez az ajándékkígyó, már csak a nagy számok törvénye, vagy a puszta figyelmetlenség, illetve a ködös emlékezet okán, óhatatlanul beleharap a saját farkába.
Egyszerűbb és sok szempontból ötletesebb is az ilyen kénytelenkedések helyett olyan ajándékot választani, aminek biztos örülni fog az illető, és ha csak nem egy barlangban élő mizantróp remetéről beszélünk, akkor az utazás mindenképpen ilyen ajándéknak minősül. Ezúttal a Szallasguru.hu gyógyfürdős ajánlataiból válogattunk azoknak, akik még nem vásároltak be a hozzátartozóiknak.
Hajdúszoboszló
A gyógyvízéről a 20. század első felében ismertté vált hajdúváros a hazai egészségturizmus egyik központja, a reumások menedékhelye. Persze a város is haladt a korral, így manapság már nem csak a reumás betegek fogadására vannak felkészülve, hanem arra is, hogy miközben ők a gyógyvízben áztatják magukat, addig a családjuknak is meglegyen az időtöltésük. Például az ezredforduló környékén nyílt ott egy Aquapark is, ahol kellemesen el lehet szórakozni, amíg a papáék kifürdik magukat.
A vizes blokk mellett lehet egy kellemeset andalogni a belvárosban, különösen a sétálóutcát érdemes útba ejteni, ahol mindenféle boltok és vendéglők várják, hogy alaposan megnézzünk bennük mindent. Van ezen kívül még egy állandó néprajzi kiállítás a városban, és ha mindez fürdőstül, hotelestül nem lenne elég, kb. 20 kilométerre van Hajdúszoboszlótól Debrecen, amit szintén vétek lenne kihagyni.
Parádsasvár
Az egykori Rákóczi uradalom területén később a Károlyiak építettek kastélyt, ami ma szállodaként üzemel, szóval aki Parádsasvárra látogat, az egy igazi kastélyban lakhat, már ha van hozzá kedve. Egyébként itt is található gyógyfürdő, ugyanolyan kénes víz, mint Hajdúszoboszlón, szóval a reumás kastélyozni vágyókat is nagy szeretettel várják Parádsasváron.
Arról nem is beszélve, hogy az itt található üvegmanufaktúrát még II. Rákóczi Ferenc fejedelem alapította 1710-ben és az épület ma már múzeum, így látogatható is. Ha pedig nem csak fürdőzni szeretnénk, hanem egy kicsit kimozdulni is, akkor egyáltalán nincs messze a településtől a Kékestető, úgyhogy akár egy lazább hegymászást is beiktathatunk a kikapcsolódási lehetőségek közé.
Balatonfüred
A füredi savanyúvíz gyógyító hatása már a 17. században ismert volt, nem csoda, hogy egy idő után özönleni kezdtek oda a népek, akik enyhülést kerestek mindenféle bajaikra. Ennek következtében aztán a település a Balatonfelvidék legfelkapottabb üdülőhelyévé vált már a reformkor idejére, számos akkori híresség is megfordult itt, többek között Kisfaludy Sándor, Széchenyi István, Jókai Mór és a későbbi aradi vértanúnk, Kiss Ernő is.
A fürdőzés mellett számtalan dolgot lehet még csinálni Balatonfüreden, akár a Tagore-sétányon való korzózást, vagy a környék viszonylataihoz képest jelentékeny éjszakai életet emeljük ki. Ellátogathatunk a Jókai villába is, de ha úgy tartja kedvünk, akár össze is köthetjük a kellemeset a kellemessel és elindulhatunk felfedezni magunknak a Balatonfelvidéket.
Gyula
Békés megye történelmi székhelyén a Várfürdő a környék, de talán az egész Alföld legjobban felszerelt fürdője, ami ráadásul az Almásy-kastély parkjában található, tehát a gyönyörű környezet is adott a nyugodt pihenéshez.
Az itteni víz elsősorban mozgásszervi megbetegedések, helyi idegbántalmak és gyulladásos nőgyógyászati betegségek, valamint balesetek utáni rehabilitációs kezelésekre használható.
A hagyományos gyógyfürdőn túl természetesen Gyulán is megtalálható az élmény alapú strandfürdőzés, még egy menő csúszdákkal felszerelt Aquapalotája is van a városnak.
A vizeskedéseken túl itt is be lehet járni a várost, rengeteg szép látnivalót találhatunk, akár a várban, vagy a környékbeli két kastély területén. Esetleg bejárhatjuk a belvárost, megkóstolhatjuk a helyi gasztronómia remekeit, bezsákolhatunk egy nagy adag valódi gyulai kolbászt, ha pedig jól időzítjük a látogatásunkat akár még valamelyik helyi fesztiválon is részt vehetünk, melyek közül a Gyulai Végvári Napok értelemszerűen a leglátványosabb, már ha szeretjük a hagyományőrzős, katonás bulikat, ha pedig valami békésebb dologra vágyunk, érdemes a Gyulai Vár Jazz, vagy a Gyulai Vár Blues fesztiválra megérkezni.
Mindenképp megéri ilyen jellegű ajándékokban gondolkodni, különösen azért, mert nem egy fix időpontra szólnak ezek, hanem egy tágabb intervallumon belül választhatja ki a megajándékozott, hogy mikor szeretné igénybe venni az utalványt. Amennyiben sürgős a dolog, vagy csak szeretitek kényelmesen, a posta ünnepek előtti őskáoszától mentesen intézni a vásárlást, akkor a last minute-es, bankkártyával is fizethető ajánlatokat itt találjátok.