Meglepően gyakran dicsekednek utazásaikkal repülőjegyeik fotóinak kiposztolásával a turisták, ami a szakértők szerint meglepő veszélyekkel járhat – írja a Roadster.hu.
A Cyber CX kiberbiztonsági cég munkatársa, Adam Boileau felhívta a figyelmet arra, hogy a beszállókártyán található vonalkód segítségével elérhetővé válik az utas neve és úti célja mellett a PNR utasnyilvántartási száma is, ami a vezetéknévvel együtt általában elég ahhoz, hogy a légitársaság felületére belépjen bárki, és módosítsa a foglalást.
A vonalkód ugyanakkor bizonyos légitársaságoknál még ennél is többet tartalmazhat: van ahol az útlevél, sőt a jogosítvány adatai is elérhetőek segítségével.
Bill Fitzgerald adatvédelmi szakértő szerint ezért a jegyet semmisítsük meg rögtön azután, hogy befejeztük az utazást.
Ha valaki a fentiek alapján úgy véli, mindez vaklárma, annak álljon itt a volt ausztrál miniszterelnök sztorija. Tony Abbott 2020-ban azzal került a címlapokra, hogy közzétett egy fotót az Instagramon a Qantas-beszállókártyájáról. Nem sokkal később egy hacker olyan blogbejegyzéssel állt elő, melyben leírta, mennyi információt szerzett meg pillanatok alatt a politikusról.
Megtudta az útlevélszámát, telefonszámát, de még a Qantas légitársasággal váltott üzeneteihez is hozzáfért.
Bár a hacker ezeket az adatokat nem adta ki, szerinte nagy felelőtlenség volt lefotózni a beszállókártyát, hiszen aki látta a bejegyzést, azok között simán lehetett volna olyan, aki visszaél a könnyedén megszerzett adatokkal.