A fiatal magyar játékosok fejlődését az NBI-ben lehet követni, és az összes mérkőzésre fogadhatunk is. Fogadáskor ne felejtsd el használni a JohnnyBet legújabb promókódjait, például a bet365 bónuszkód. A JohnnyBet-en megtalálod a legjobb fogadási bónuszokat és promóciókat, hogy elkezdhesd fogadási utazásod a bet365 magyar oldalán.
Puskás Ferenc, Kocsis Sándor és Kubala László
Minden idők legnagyobb magyar futballistája Puskás Ferenc volt. Puskás csatárként játszott, és 85 válogatott meccsen, szinte elképesztő módon, 84 gólt szerzett a magyar színekben. Eljuttatta Magyarországot az 1954-es világbajnokság döntőjébe, és a torna legjobb játékosának választották. A Honvéd után, ahol 358 gólt szerzett, Puskás 1958-tól a Real Madridban játszott, és Alfredo Di Stefano csapattársaként a történelem vitathatatlanul legnagyobb klubcsapatának tagja volt. Puskás 156 gólt szerzett a Real Madridban úgy, hogy mindössze 180 alkalommal lépett pályára.
Minden idők legjobb magyar futballistáinak listáján Kocsis Sándor a második. Puskáshoz hasonlóan Kocsis is termékeny góllövő volt a magyar válogatottban az 1950-es években: 68 mérkőzésen 75 gólt vágott. Az 1954-es világbajnokságon 11 gólt szerzett, ami a második legmagasabb szám az egyetlen tornán szerzett gólok tekintetében. Kocsis a Honvéd után a Barcelona csapatát erősítette Kubala Lászlóval és Czibor Zoltánnal együtt. A katalán óriásnál töltött ideje alatt Kocsis 42 gólt szerzett.
El is jutottunk Kubala Lászlóhoz, akire hősként tekintenek a Barcelona szurkolói. A csatár Kubala több más csapatban is játszott, köztük a Ferencvárosban, a Slovan Bratislavában és az Espanyolban. A Real Madrid uralta korszakban Kubala hatalmas szerepet játszott abban, hogy a Barcelona az 1950-es években négyszer volt spanyol bajnok, és 131 gólt szerzett klubjában. Érdekes módon Kubala válogatott szinten játszott magyar, spanyol és csehszlovák színekben is, sőt még a katalán labdarúgó-válogatottban is vendégszerepelt.
Albert Flórián és Hidegkuti Nándor
Lépjünk most a magyar futball egy másik korszakába, 1959-be, amikor Albert Flórián debütált a válogatottban. A fenti játékosokkal ellentétben Albert egész profi karrierje során Magyarországon játszott. 351-szer lépett pályára a Ferencvárosban, és 256 gólt szerzett. Válogatott szinten Albert 75 alkalommal képviselte az országot, és 31 alkalommal talált a kapuba. Elegáns játékstílusa miatt Albert közismert neve “A császár” volt, és 1967-ben az Év Európai Labdarúgója lett. Az 1962-es világbajnokságon többek között Garrincha-val együtt holtversenyben lett gólkirály.
Végül minden idők legjobb 5 magyar futballistája közé egy másik olyan játékos került, aki karrierje nagy részét Magyarországon töltötte, Hidegkuti Nándor. Hidegkuti szintén kulcsszereplője volt az 50-es évek Aranycsapatának. A középpálya és a támadók között, összekötőként játszott. Hidegkuti mesterhármast ért el 1953 novemberében a Wembleyben az Anglia elleni híres 6-3-as győzelem alkalmával, és futballforradalmárként tekintenek rá, mert új taktikai (pozíciós) elemet vezetett be. Hidegkuti 69 meccsen 39 gólt szerzett Magyarország színeiben. Klubszinten az MTK-ban volt a legsikeresebb, ahol 73 gólt lőtt.
Nem véletlen, hogy minden idők legnagyobb magyar játékosainak zöme az 1950-es évek csapatából került ki, hiszen a magyar válogatott történetében ez volt a legsikeresebb időszak.
(x)