Utálta Columbo szerepét, pedig milliók imádták érte
Finoman szólva nem hozta a tipikus hollywoodi sztár „kötelező” hozzávalóit: nem jóképű, nem elegáns, nem vagány és nem is egy tesztoszteron-bomba. Columbo hadnagy mégis olyan népszerűségre tett szert hazánkban, hogy szobrot is állítottak neki Budapesten. Igaz, ebben az a máig tisztázatlan legenda is erősen közrejátszott, hogy megszemélyesítőjének, Peter Falk-nak magyar gyökerei vannak.
Tény, hogy a színész – aki 2011-ben hunyt el – kelet-európai zsidók leszármazottja, de ezen belül sok részlet nem tisztázott, az viszont igen, hogy a magyarok híressé vált Falk Miksájához csak névrokonság fűzi.
Háromévesen egy daganatos betegség következtében elvesztette a jobb szemét, emiatt sok szereptől elesett, mert nem akartak a producerek egy félszemű színészt alkalmazni, de ő többször tréfálkozott ezzel: egy baseballmeccsen például kivette üvegszemét, és cinikusan a bíró tenyerébe nyomta, hogy az jobban lásson pályán.
Gyerekkorától CIA-ügynöknek készült, ez a való életben nem jött össze, helyette viszont a filmvásznon nyomozhatott.
1968-ban kapta meg Columbo szerepét, beindult a karrierje és egy világ szerette meg a kissé bogaras hadnagy karakterét. Peter Falk viszont kifejezetten utálta, az első rész után három évig tartott, mire rábeszélték a folytatásra, összesen 69 epizód készült.
A sorozat egy válást és egy új szerelmet is hozott számára, a forgatásokon ismerkedett meg Shera Danese színésznővel, aki miatt elhagyta első feleségét.
Utolsó éveiben Alzheimer-kórban szenvedett, egy idő után már családtagjait sem ismerte fel és magáról is elfelejtett mindent. Felesége gyámság alá helyeztette, hogy megvédje, végül 2011. június 23-án, 84 évesen halt meg.
Ötször elnyerte az Emmy-díjat (Columbo megformálásáért négyszer), illetve egyszer a Golden Globe-díjat. Két korai mozifilmjéért az 1960-as évek elején kétszer Oscar-díjra jelölték.
Forrás: Wikipedia