Urrá kell lennünk az okostelefonokon, mert szörnyetegként zabálnak fel minket
Telefonozunk a buszon, az iskolában, a munkahelyen, a wc-n ülve, a hálószobában, telefonozunk mindenhol. Az idő és az élet, a szép tájak, a környezet úgy rohan el mellettünk, hogy szinte észre sem vesszük őket. Az okostelefonok sajnos megfertőzték a mindennapjainkat, s ugyan sok előnyt is hordoznak, összességében többet ártanak az emberiségnek. Ugyanis észre sem vesszük, hogy gondolkodás, olvasás helyett csak közösségi oldalak posztjait böngésszük, a világ szépségét, s talán legfontosabb, a világ meghatározó lépéseit, történéseit elmulasztjuk.
Mivel a telefongyártó és szolgáltató cégek felelőssége ebben a kérdésben egyre jelentősebb, így a vállalatok igyekeznek ennek elegettéve felhívni a figyelmet arra, hogy milyen káros lehet, ha nem uraljuk ezeket az eszközöket – olvasható az Index.hu-n.
A Vodafone például egy amerikai dokumentumfilmet mutatott be egy sajtóvetítésen, ami a képernyőfüggőségről szól és azt vizsgálja, hogy milyen hatással vannak ezek az okoseszközök a tinédzserek életére. A cél egyértelműen az, hogy terítékre kerülje ez a téma, s felhívja a családok figyelmét arra, hogy milyen káros, ha a gyerekek túl sokat telefonoznak.
A Screenagers nem akarja feltalálni a spanyolviaszt, hanem egyszerűen bemutatja a napi rutint, mint hogy az okostelefonok, hogyan fertőzik meg a tantermeket és vonják magukra a figyelmet, ráadásul azt is kimondja, amivel nem szívesen nézünk szembe: nem csak a gyerekek, hanem a felnőttek is függők nagyrészt, így az idősebb felhasználóknak is tudatosabbnak kell lennie.