Ullman Mónika és fia a képernyőn is anyát és fiát játszanak
Ritka felállás az, ami elé Ullmann Mónika és fia, Miller Dávid került: A tanár című RTL Klubos nyolcrészes tévésorozatban anyát is fiát játszanak. A sorozat címszereplője Nagy Ervin, a nyolc rész egy-egy diák történetét mutatja be.
Ullmann Mónika számára érdekes tapasztalatokat nyújtott a közös munka. “Például jóval kevesebb eszközt használtam arra, hogy a képernyőn láttassam, ő az én fiam. Ha egy számomra idegen színész alakította volna ezt a karaktert, biztosan több lett volna részemről az érintés. Dávid is köztem viszont éreztem egy szálat, amely összekötött bennünket még úgy is, hogy egyáltalán nem érintettük meg egymást a jelenet alatt” – mesélte a Marie Claire magazinnak a színésznő.
A közös szereplés nagyjából a véletlenen múlt. A színésznő a castingon “olyat tett, amit azelőtt még soha”, amikor felvetette, hogy van egy fia, aki épp hazatért egy londoni színiiskolából. Kiderült, hogy már csak Ullmann sorozatbéli fia szerepe üres. Dávidot ezután meghallgatták, és sikerült elnyernie a munkát.
Habár Miller Dávid más dolgokat is kipróbált, mára egyértelművé vált, hogy a színészet az ő igazi hivatása. Gyerekkorában rengeteget járt a színházba szüleihez, imádott ott lenni. “Minden lehetőséget megragadtam, hogy bemehessek. Ha nagyon őszinte akarok lenni, sejthető volt, hogy színész leszek, ettől függetlenül viszont más irányba is kikacsintgattam. Ez azért is volt jó, mert így biztosra vehettem, hogy csak a színészet érdekel” – fejtette ki Dávid, aki versenyszerűen sportolt, de ott nem volt annyi sikerélménye.
Az édesanya eleinte nem akarta, hogy fia színész legyen, nem küldte színitanodába sem, később ő is rájött, hogy ezt nem lehet elkerülni. “Csodálatosan mondott verseket és prózát. Van a személyiségében valami, ami nagy ajándék. Azt vettem észre, hogy a környezetében nagyon odafigyeltek rá az emberek. Van egy olyan kisugárzása, amivel szülőként és színésznőként is tudtam, hogy kezdeni kell valamit. Mivel nagyon jól beszél angolul, szerettem volna, ha Londonba jelentkezik egy színiiskolába az érettségi után. Főleg azért is, hogy felmentsem őt az alól, hogy a szülei által legyen itthon megítélve és az első visszaigazolásokat önmagáért kapja. Nagyon boldog voltam, amikor felvették az LSDA-ra (London School of Dramatic Arts). Amióta visszajött Magyarországra, tőlem függetlenül több szakmai barátommal is jóba lett, akiktől jó visszajelzéseket hallok” – mesélte büszkén a színésznő.
Ha szakmáról van szó, akkor csak “élményszinten beszélgetnek”, nem adnak egymásnak tanácsokat. Nem lenne sok értelme, mert Dávid nem fogadja meg a javaslatokat. “Nem fogadom el sem tőle, sem mástól a segítséget. Mert ha rosszul is csinálok valamit, legalább én csinálom, és majd idővel tanulni fogok a hibáimból” – árulta el. Azonban ez az édesanyja szerint egyáltalán nem baj. “Egy előadásban mindig megkeresem azt a két percet, amely a szerepen keresztül én vagyok, amely önazonos. Ha azt a két percet nem vallanám meg magamról a nézőnek előadás közben, a színház értelmét veszítené. Nagyon fontos az a két perc a műfaj értelmezésében. Dávidnál azért sem lehet beleszólni abba, hogyan mond egy verset vagy egy monológot, mert ő már rájött arra, hogyan valljon önmagáról egy szövegen keresztül” – jelentette ki Ullmann.
Címlapkép: MTVA Fotó: Zih Zsolt