Orbán Ráhel elmondta, mi lesz a turai kastély sorsa
Október elején írt arról a 24.hu, hogy Tiborcz Istvánéknak nem jött be luxushotelként a turai kastély, az alkalmazottak egy részétől pedig megválnak.
A több milliárdos beruházással kialakított, 19 szobás Botaniq hotel folyamatosan veszteséget termelt, 2020-as nyitás óta egyszer sem tudott nyereséges évet zárni, és emiatt a központi cégnek kellett folyamatosan kölcsönöket pumpálnia bele – írta a lap, megjegyezve: a BDPST Zrt. szerint a leányvállalatánál csupán „az üzleti modell finomhangolása” zajlik.
Orbán Ráhel, a BDPST Group kreatívigazgatója most a Mandinernek nyilatkozott a luxushotel sorsáról, amit a Világgazdaság szemlézett.
Eszerint a miniszterelnök lánya úgy fogalmazott, a turai egykori Schossberger-kastély üzemeltetése kapcsán egy nagy kihívással szembesültek már a kezdetektől.
“Érzékelni lehetett azt a patthelyzetet, hogy mi történik akkor, ha egyszerre két különböző szegmenset próbálunk kiszolgálni. Mert teljesen más élményre vágyott az, aki egy rendezvényt vitt oda, mint az, aki egy lefoglalt egy vagy két szobát, a kettőt egyszerre kiszolgálni pedig különösen nehéz, vagy megoldhatatlan volt egy olyan épületben, ahol kevés szoba áll rendelkezésre” – magyarázta Orbán Ráhel, majd így folytatta: “ezért úgy döntöttünk, hogy ez a konfliktus ne álljon fenn, és
mostantól vagy különleges eseményekre adjuk ki a kastélyt vagy csoportos foglalásokra,
ahol összegyűjtünk több, hasonló élményt kereső vendéget, és ők egyszerre jönnek el a szállodába.
Az eredeti alapkoncepció is az volt, hogy rendezvényekre fókuszálunk, de mivel pont a Covid kellős közepén tartottunk nyitáskor, amikor megborult a piac, ezért ahhoz próbáltunk alkalmazkodni. Most három-négy évvel a Covid után azt látjuk, hogy újra a rendezvények felé érdemes menni” – fogalmazott Orbán Ráhel.
Címlapfotó: MTI/Bruzák Noémi