Temetést rendezett Orbán házánál a Momentum
Az új gyülekezési törvény szerint október elsejével gyűlésnek számít a legalább két személy részvételével közügyben való véleménynyilvánítás céljából tartott nyilvános összejövetel.
A Momentum a törvény szigorítása előtt, vasárnap éjszaka még rendezett egy gyűlést, melynek során eltemették a jogszabályt és koszorút helyeztek el Orbán házánál.
Szerintük
„az az új gyülekezési törvény súlyosan sérti a véleménynyilvánítás szabadságát, a hatalom pedig nem teheti meg, hogy az embereknek ezt a jogát korlátozza. Az új törvény viszont pontosan ezt teszi: mert a hatalmon lévők félnek és minél távolabb akarják tartani magukat az emberek véleményétől, nem akarnak, és nem mernek az emberek szemébe nézni. Ez a szabályozás újabb példája annak, hogy a törvényalkotók nem azon dolgoznak, hogy milyen törvénnyel tudnák jobbá tenni az emberek életét, hanem azon, hogy milyen törvényekkel tudják kényelmesebbé tenni a sajátjukat”
– írták a Facebookon közzétett videójukhoz.
Eltemettük a gyülekezési törvényt
A mai naptól szigorodott a gyülekezési törvény, amely a tüntetés szervezések szigorítása mellett megtiltja a politikusok háza előtti tüntetéseket is. Kíváncsiak voltunk, hogy a kormány mennyire tartja be saját szabályait, ezért tegnap este nem sokkal éjfél előtt Orbán Viktor háza elé vonultunk.A Momentum szerint az új gyülekezési törvény súlyosan sérti a véleménynyilvánítás szabadságát, a hatalom pedig nem teheti meg, hogy az embereknek ezt a jogát korlátozza. Az új törvény viszont pontosan ezt teszi: mert a hatalmon lévők félnek és minél távolabb akarják tartani magukat az emberek véleményétől, nem akarnak, és nem mernek az emberek szemébe nézni.Ez a szabályozás újabb példája annak, hogy a törvényalkotók nem azon dolgoznak, hogy milyen törvénnyel tudnák jobbá tenni az emberek életét, hanem azon, hogy milyen törvényekkel tudják kényelmesebbé tenni a sajátjukat!
Közzétette: Momentum Mozgalom – 2018. szeptember 30., vasárnap
Orbán Viktor Cinege utcai házánál elhelyeztek egy a gyülekezési jogot szimbolizáló koszorút, gyertyát gyújtottak és néma főhajtással emlékeztek a búcsúztatott korábbi jogszabályra.
A miniszterelnök postaládájába egy levelet is bedobtak, melynek megszólítása „kedves főbűnöző” volt. Hajnal Miklós elmondta, hogy arra szeretnének a levél által választ kapni, hogy miért hoztak hamarabb törvényt a gyülekezésről, mint a korrupcióról.
Úgy gondolják, hogy „ez az intézkedés a legsötétebb kommunista időket idézi fel”.