Mindenhol bekapcsolták a távfűtést Budapesten
Az összes fogyasztónál, mintegy 240 ezer lakásban, továbbá mintegy 7 ezer közületi, vállalati és intézményi ügyfelénél bekapcsolta a távfűtést október közepén a Budapesti Közművek (BKM) FŐTÁV Távhőszolgáltatási Divíziója.
A BKM szeptember közepére a szolgáltatói berendezéseket fűtésre alkalmas állapotba helyezte, szeptember 15. és október 15. között pedig az ügyfelekkel kötött megállapodásoknak megfelelően, ütemezetten elindította a fűtésszolgáltatást az összes fogyasztónál, vagyis mintegy 240 ezer lakásban, valamint mintegy 7 ezer közületi, vállalati és intézményi ügyfélnél – olvasható a társaság közleményében.
Azt írják, az ügyfelek 88 százalékánál, azaz 3 054 épület esetében a fűtés beindítása már helyszíni beavatkozás nélkül történt, a távfelügyeleti diszpécserközpont segítségével.
A szolgáltatás üzembiztonsága érdekében a FŐTÁV szakemberei már a tavaszi fűtésleállást követően megkezdték az előttünk álló fűtési időszakra való felkészülést. Ennek részeként a BKM tulajdonában lévő hőforrások esetében ellenőrizték a hőtermelő berendezéseket és a tüzelőanyag-ellátó rendszereket. Az ellenőrzéseket követően elvégezték a rendszeres és előírt karbantartási feladatokat és a szükséges hibajavításokat is – áll a közleményben.
Hozzáteszik: a nyári időszakban számos tervezett távvezetéki karbantartási és beruházási munka is lezajlott. Új fogyasztók hálózatra kapcsolása mellett sor került a szolgáltatás esetenkénti szüneteltetését igénylő hibák javítására, illetve az elhasználódott vezetékszakaszok és szerelvények cseréjére.
A Budapesti Közművek ezen karbantartási munkákra idén több mint egy milliárd forintot fordított. Emellett több milliárdos volumenben tovább folytatódott a budapesti távhőhálózat fejlesztése is, ennek részeként többek között üzembe helyezték a Szt. István Körút alatt átvezetett, a Honvéd utcában húzódó új távvezeték-szakaszt.
A BKM közleményében megjegyzik: a budapesti távfűtés a fűtött ingatlanok környezetében “semmilyen többlet-környezetterhelést nem eredményez, ami – a hagyományos fűtőberendezésekkel szemben – különösen a sűrűn lakott városrészek levegőminősége szempontjából előnyös”. Azt írják: a budapesti távhőrendszer évente akár 230 ezer tonna szén-dioxid-kibocsátást takarít meg.
Címlapkép: Budapesti Közművek