Színész, költő, festő és író szeretett volna lenni Soma Mamagésa kiskorában
„Színész, költő, festő, író.”
Spitzer Gyöngyi, vagyis Soma Mamagésa már ötéves korától mindig ezt válaszolta, amikor megkérdezték, mi szeretne lenni.
Soma Somogyi Gyöngyi Zsuzsanna néven éppen 52 évvel ezelőtt, 1966. május 29-én született Debrecenben, és hamar megmutatta sokoldalúságát. Sokat rajzolt, vers- és prózamondó versenyeken indult, és közben a Színművészeti Főiskoláról ábrándozott. Bár több éven keresztül próbálkozott, oda nem vették fel, a debreceni Pinczés Stúdióba igen, később pedig az Alföld színpadra került.
Húszévesen került Budapestre, ahol énekelt, színészkedett, előadásokat tartott, majd különféle műsorokban szerepelt, amelyekben nagy sikert aratott sajátos, szókimondó stílusával. Később egy betegség után elkezdett foglalkozni az ezotériával, a spiritualitással és a kineziológiával is, hogy megtalálja testi és lelki egyensúlyát, majd tanítóként és életszemléleti tanácsadóként is tevékenykedett.
Szerepelt filmekben, számos könyve, publikációja jelent meg, több zenekart is alapított, illetve Nők 2000 Nyitott Kapu néven alapítványt is létrehozott, illetve megkapta „A NŐ, aki a legtöbbet tette a nőkért 2011-ben” elnevezésű díjat.
Hogy lehet valaki ennyire tele energiával?
Akárhányszor látjuk Somát különböző műsorokban, mindig megállapíthatjuk, hogy tele van energiával. S hogy ő honnan kapja? Így mesélt erről a Lélekolvasónak:
„Az életem egyik nagy luxusa, hogy 95%-ban addig alhatok, amíg nekem jól esik, s ezzel együtt kihasználom az ébredés pillanatait. Igyekszem megragadni az utolsó álommorzsákat, s ha már mind megvan, akkor ráhangolódok a jelentésükre. Sőt lefekvéskor beteszem a programot, hogy min gondolkodom éppen, mi az, ami foglalkoztat, miben kérek útmutatást, és az erre jövő válaszokat próbálom reggel lehalászni. Az sem mindegy, hogy mivel indítjuk a napot. Nagyon fontos, hogy milyen minőségű a víz, amit magunkba teszünk. Ha nem tudok elmenni forrásvízért (évek óta azt hordjuk a közelből), akkor egy nanotechnológiás készülék segítségével tisztítom, „átrezgetem” a vizet. Van olyan, hogy ezután hidegen sajtolt olajakkal kezdek, mint a lenmagolaj, mákolaj, máriatövismag olaj. De most éppen rózsavizet iszom pár korttyal, tudatosítva azt, hogy mennyi információ van abban a pár csepp rózsa párlatban, ami benne van abban a forrásvízben. Ezek segítenek energetizálni a szervezetet. Ezután jön a reggeli jóga. Az 5 tibeti gyakorlattal kezdek, ami több ezer éve az örök fiatalság titka, öt ászanából áll. Negyed óra mindössze és összekapja a testünket, a középpontunkba kerülünk általa. Ezután pedig astanga jógázom, amit a szemtorna, hüvelytorna, és néhány légzőgyakorlat zár le. Emellett szinte minden nap elviszem a kutyámat magammal együtt kocogni a mellettünk levő mezőre.”
Forrás: Wikipedia