Szász Júlia után Horváth Lajos Ottó is felmondott a Nemzeti Színházban, kitálalt a kártérítésről
Horváth Lajos Ottó és Szász Júlia 2023. november 10-én több métert zuhant a Rómeó és Júlia című előadás díszletéről. Mindketten súlyosak megsérültek, hosszú ideig kórházban ápolták őket. A színészek több műtéten is átestek, Horváth állítása szerint a baleset következtében maradandó fogyatékosság alakult ki nála.
Sajtóhírek szerint egyébként korábban már jelezték Vidnyánszky Attilának, hogy a díszlet életveszélyes.
Vidnyánszky Attila korábban azt állította, hogy mindkét színész 5-5 millió forintot kapott, de Szász Júlia cáfolta ezt: Facebook-posztban írt tételesen az összegekről, amit eddig kapott, és állítása szerint ez megközelítőleg sem 5 millió forint.
Vidnyánszky Attila nyilatkozatáról
A mai napon olvastam Vidnyánszky Attila nyilatkozatát az origo.hu-n, amiben az…
Közzétette: Júlia Szász – 2024. július 5., péntek
A teátrum közleményben reagált, mondván, a színésznő miatt akadozik az ügy. Vidnyánszky ezt követően az ATV-n azt mondta, hogy a színészek két havi fizetést kaptak a baleset után, és folyamatos támogatásban részesülnek. Vidnyánszky szerint a színészek a biztosító által ajánlott 2,4 millió forintot nem fogadták el, ehelyett 7,6 millió forintos kártérítést kértek.
Szász Júlia és Horváth Lajos Ottó is felmondott
Vidnyánszky Attila az ATV Egyenes Beszéd című műsorában megerősítette, hogy Szász Júlia és ő az ősztől nem dolgoznak együtt. „Ő nem akar velem, beadta a felmondását” – jelentette ki Vidnyánszky, majd hozzátette, hogy hosszú időnek kellene eltelnie, hogy a kölcsönösen okozott sérelmek és sebek elmúljanak.
Vidnyánszky elmondta, hogy ötmillió forintot szerettek volna utalni Júliának, de ő ezt akadályozta, és azt állítja, hogy a balesete óta kapott táppénz, fizetés és biztosító által küldött pénz együttesen a 3 millió forintot sem haladja meg.
Az igazgató szerint Júlia ezzel bántani akarja őt.
„Ezt a kicsi lányt diákként hoztam a színházba, fogtam a kezét, szakmailag építettem. Eljuttattam a Júliáig, vigyáztam rá, a jövőt láttam benne. Tényleg azt kívánom, hogy találjanak egy olyan színházat, ahol jobban vigyáznak rájuk, mint ahogyan én vigyáztam” – mondta Vidnyánszky a Blikknek.
Horváth Lajos Ottó is kitálalt
Sajnálom, hogy a titoktartási megállapodásunk ellenére, idő előtt, olyan információk kerültek nyilvánosságra, amelyeket cáfolnom kell. A Nemzeti Színház jogtanácsosa külön felhívta ügyvédeim figyelmét az ügyvédi hivatás etikai szabályairól és elvárásairól szóló MÜK (Magyar Ügyvédi Kamara) szabályzatra, és nyomatékosan jelezni kívánta, hogy „valamennyi peren kívüli egyeztetés során megküldött minden dokumentum, így különösen bármely egyezségi javaslat és ajánlat, bizalmas. Mindez vonatkozik valamennyi korábbi levelezésre és ajánlatra.” Ugyancsak nem túl barátságosan nem járultak hozzá ahhoz, hogy a peren kívüli egyezségi folyamatban keletkező bármely dokumentumról a nyilvánosság előtt bármilyen formában nyilatkozzunk. Ez ugyanis veszélyeztetné az egyezségi tárgyalásokat. Megértésünket, teljes diszkréciónkat és titoktartásunkat kérték. Az sem esett kifejezetten jól, hogy az évadzáró társulati ülésen nagy nyilvánosság előtt, a társulat jelenlévő tagjaihoz szólva, a nekem állítólagosan folyósított gáláns összegekről beszélt az Igazgató Úr.Nem először és nem egyszer teljesen fals és valótlan adatok jelentek meg a Nemzeti Színház igazgatójának részéről azon összegekről, amelyeket a baleset kapcsán állítólagosan kaptam, kaptunk
A havi 271.700 forint, a felmondásomig összesen 1.901.900 forint táppénzt, amely nem kártérítés!
Az ügyészség nyomozása szerint a balesetet a színházi díszletelem biztonsági hiányosságai okozták. Horváth visszautasította Vidnyánszky azon vádjait is, hogy politikai erők mozgatnák őket, és kifejezte felháborodását a nyilvánosság előtt tett nyilatkozatok miatt.
Címlapkép: Trenka Attila/Fotocentral